Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta ceramiczna PG4VQ239 Amica zwarcie

lupin0770 24 Mar 2012 15:28 4085 3
 • #1
  lupin0770
  Level 1  
  Witam,

  Czy ktoś z was miał doświadczenie z diagnozą tej płyty po zwarciu (podczas pracy zetknęły się obudowa płyty z zaciskiem jednej z grzałek) Generalnie nie znalazłem schematu więc metodą miernika sprawdzam co nie działa. Scalaki w części elektronicznej nie mają zasilania, przekaźniki mocą wydają się być ok, bezpiecznik cały. Duże czarne "pudełko",które nie wiem do czego służy, na zaciskach nie ma napięcia.

  Próbuję własnych sił jednak jak tak dalej pójdzie będzie trzeba oddać płytę do naprawy. Ktoś miał podobny problem?

  Pozdrawiam
 • #3
  lodowaagd
  Level 11  
  W tym typie raczej po takiej awari sterownik nie ulega uszkodzeniu, gdyż prąd na płytki podawany jest za pośrednictwem przekaźników. Ja obstawiam że wybił bezpiecznik i nie masz zasilania samego sterownika
 • #4
  wkosynier
  Level 1  
  A co w przypadku, gdy jedna nie chodziła, poruszałem nią i wywaliło korki; teraz nie działa żadna... Prąd do "pokęteł"- wszystkich dochodzi, jednak nie wychodzi na grzałki, wcześniej wychodził, prócz tej jednej... Czy jest jeszcze jakiś moduł elektroniczny, który odpowiada za regulację grzałkami, czy tylko mechaniczny tj. ten dawkownik energii?
  Acha, jak można odłączyć całkowicie prąd płynący do dawkowników energii, tak aby chodził piekarnik? (Panel sterujący wraz z zegarkiem są na piekarniku). Po środku dawkowników jest płytka z kondensatorem, chipem etc. na której grzeją się elementy, czy to normalne? Jeśli jest bezpiecznik, to gdzie go szukać?
  Pozdrawiam