Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak samemu zbudować laptopa, minimalizacja monitora,zasialcz

03 Sty 2005 14:44 3535 9
  • Poziom 10  
    Witam !!
    Może najpierw krótka Historia, zawsze chciałem mieć laptopa.
    Niestety ich ceny są dość wysokie. Nawet starsze modele np.486,33mhz. 4mbramu, hdd120mb, wahają się w okoliy 100zł.
    Dodam jeszcze że matryce najczęsciej są albo czarno białe, albo uszkodzone, a prawie zawsze bateria wymaga wymiany.
    Mój pomysł jest następujący w domku troszke sprzetu zostało płyta 166mhz PENTIUM 48MB ram, hdd 500mb.
    Wpadłem na pomysł żeby samemu zbudować laptopa ,albo przynajmniej bardzo go zminimalizować. Płyta główna nie stanowi problemu, karta graficzna też nie ( mam przejściówke isa do obudowy desktop).
    Nawet zwykły zasilacz można zminimalizować pozbawi sie go nadmiaru blach, inaczej umocuje wentylator.
    Wystarczy mi jeśli mój laptop bedzie wisiał na kablu.
    Mimo to narazie problemu z monitorem nie przeskocze:)
    Może ktoś ma pomysł jak mam rozwiązać ten problem??

Może ktoś ma pomysł na zasilanie z baterii.
    Za wszystkie informacje Bardzo dziekuje.
    Mam nadzieje że nie zanudziłem was moim pytaniem:)

Pozdrawiam
    Michał GDYNIA
  • Poziom 31  
    a nie lepiej bedzie kupic uszkodzonego laptopa i wymienic np. plyte glowną albo wyswietlacz?
    koszta większe to napewno ale z tego co chcesz to zrobisz barebona raczej ale nie laptopa
  • Poziom 18  
    Witam!
    Nie wiem czy kiedykolwiek widziałeś rozebranego laptopa. To co masz
    nadaje sie do zrobienia nie bardzo wiem czego. Napewno nie laptopa.
    jeżeli jesteś zainteresowny rozpoczęciem przygody z laptopami, skontaktuj się ze mną, znajde jakiegoś 386 lub 486 i ci wyśle,
    pokryjesz tylko koszt przesyłki / 10,- zł /
    Mój email 69diablica(malpa)interia.pl
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Hmm... ostatnio przyszedl mi do glowy podobny pomysl, tyle ze mialem zamiar wykorzystac orginalne czesci z laptopow a nie PC. Tylko nie do konca wiem jak to jest z laptopami :
    1. Czy rozne plyty glowne pasuja do roznych obodow, czy moze plyta od jedngo modelu pasuje tylko do jego obudowy?
    2. Jak to jest z matrycami ? mozna podlaczyc matryce o innej przekotnej czy tylko taka jak byla orginalnie ?

Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy to sie odezwe :)
  • Poziom 27  
    razz napisał:
    Hmm... ostatnio przyszedl mi do glowy podobny pomysl, tyle ze mialem zamiar wykorzystac orginalne czesci z laptopow a nie PC. Tylko nie do konca wiem jak to jest z laptopami :
    1. Czy rozne plyty glowne pasuja do roznych obodow, czy moze plyta od jedngo modelu pasuje tylko do jego obudowy?
    2. Jak to jest z matrycami ? mozna podlaczyc matryce o innej przekotnej czy tylko taka jak byla orginalnie ?

Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy to się odezwe :)

Co do obudow i plyt glownych to zdarza sie tak ze dwie marki maja identyczne obudowy a srodek jest calkiem inny, generalnie chodzi o to zeby pasowaly wyprowadzenia portow (czyli dziury w odpowiednich miejscach) no i mocowanie.

Jesli chodzi o matryce to nie wszystkie sa sterowane w taki sam sposob, jesli nawet sa to i tak pozostaje Tobie rozpracowanie pinologii i dopasowanie tego do konkretnego modelu plyty glownej bo wtyczki to juz napewno nie beda pasowaly. Nie kazda matryca pasuje do danej plyty.
  • Poziom 11  
    No dobra wszystko rozumiem, tylko czas sa jakies standarty czy kazdy producent robi jak chce (to odnosnie matryc i plyt) ?
  • Poziom 16  
    a ja mam zamiar zbudować procesor - jakąś replike PIII tyle że na BC109 - ma może ktoś jego schemat?
    czy wam się aż tak nudzi?! a obudowę do tego lapsa to z czego będzie? może z drewna...? przepraszam jeśli uraziłem, ale temat jest śmieszny.
  • Poziom 15  
    A może poprostu weż swój komp właduj do wielkiej , walizki z kółkami i poprostu mów że jest to notebook ,

Ale na zasilacz zewnętrzny z wyprowadzeniami na normalną płyte to i ja bym się pisał ,,

Minimalizacja przy płytach ze zintegrowanym prockiem i vga i muzyczna
    nie jest takie trudne - problem z monitorem ,

i zasilacz

Pozdro
  • Poziom 42  
    Koledzy prosze uważać na język, to że problem jest nieco niestandardowy nie znaczy że można sobie zartować.
    A jeśli chodzi o wątek główny, to notebooki są to jedne z najbardziej niestandardowych komputerów. Większość podzespołów jest monontowana na stałe i nie ma swoich bezpośrednich zamienników, a całość jest konstrukcją w postaci czarnej skrzynki. Wydaje mi się że największy problem przy konstruowaniu własnego laptopa to problem z energią. O cenie komputera przenośnego decyduje głównie to że są zastosowane w nim podzespoły energooszczędne które są czasem sporo droższe od zwykłych.
  • Poziom 18  
    jak pokombinisz to mozna zbudowac. ja kiedys zbudowalem sobie sx64 (commoda 64 - przenosna - byla taka produkowana) ze starej walizki, telewizorka turystycznego i kilku innych badziewi. nawet bylo o 3 kilo lzejsze od oryginalu.
    a polecalbym ci monitor od kas jak czasami maja w sklepach i likwiduja. taki np. czarnobiala VGA 7 cali.
    wazy malutko