Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacjia zasilania zapłonu przepływowego podgrzewacza wody.

rogos 24 Mar 2012 16:19 1870 7
  • #1 24 Mar 2012 16:19
    rogos
    Poziom 11  

Witam, nie jestem pewien czy to odpowiedni dział, jeśli nie to bardzo przepraszam.

Jestem w posiadaniu przepływowego podgrzewacza wody wyposażonego w elektryczny zapłoń zasilany z baterii. Średni czas życia baterii to jakieś 3,5 miesiąca, piecyk nie posiada wskaźnika stanu baterii, a więc często spotyka mnie nie miłe zaskoczenie. Przemyślałem sobie trochę sprawę i doszedłem do wniosku, iż przydało by mi się urządzenie które cechuje działanie wedle załączonego schematu:

Modyfikacjia zasilania zapłonu przepływowego podgrzewacza wody.

W czasie gdy występuje zasilanie z sieci działa zasilacz w przypadku braku napięcia urządzenie przełącza się na baterie. Zależało by mi, aby to urządzenie miało jak najmniej elektroniki np. wykorzystywało by przekaźnik monostabilny w stanie beznapięciowym styki zwarte: A-C2 oraz B-D2. Baterie, są to zwykłe baterie bez możliwości ładowania, które będą w temperaturze około 18°C, rzadko załączane, więc trochę poleżą. Może być też wyposażone w jakiś realny układ sprawdzający stan baterii, który w jakiś sposób przypomina o potrzebie ich wymiany.

Czy dostanę gotowe urządzenie na rynku o wyżej wymienionej specyfice działania? Wolałbym sam się za budowę czegoś takiego nie brać, bo nie mam doświadczenia.

0 7
  • #2 24 Mar 2012 16:40
    1tropek
    Poziom 22  

Może jakiś biznes plan zrób.
    Wiesz - przewidywane korzyści finansowe / wydatki.
    Pamiętaj także o zdrowym rozsądku i przepisach o ochronie przeciwporażeniowej.
    Powodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

Jakiej firmy masz ten podgrzewacz?

0
  • #3 24 Mar 2012 16:43
    rogos
    Poziom 11  

termet

ps. zdaje sobie sprawę z ochrony przeciwpożarowej i nie tylko dlatego szukam gotowego rozwiązania które będzie spełniać moje wymagania.

0
  • #4 24 Mar 2012 16:57
    1tropek
    Poziom 22  

rogos napisał:
    termet

ps. zdaje sobie sprawę z ochrony przeciwpożarowej i nie tylko dlatego szukam gotowego rozwiązania które będzie spełniać moje wymagania.

Przeciwporażeniowej
    Brzmi podobnie ale to spora różnica.

Jest też dobra wiadomość.
    Hydrogenerator - takie dynamo przepływem wody napędzane.
    W Termecie można bez większych problemów zamontować.

0
  • #5 24 Mar 2012 17:05
    rogos
    Poziom 11  

Właśnie po to opisałem urządzenie jakie jest mi potrzebne, żeby nie dostawać takich dobrych wiadomości. A ochronami niech się martwi producent.

0
  • #6 24 Mar 2012 17:10
    1tropek
    Poziom 22  

rogos napisał:
    Właśnie po to opisałem urządzenie jakie jest mi potrzebne, żeby nie dostawać takich dobrych wiadomości. A ochronami niech się martwi producent.

Tu masz to coś.
    Jest to oryginalny podzespół montowany w wyrobach Termetu.
    http://www.termgaz.pl/p.p/1031--hydrogenerator.gb.html

Dodano po 2 [minuty]:

A, zadzwoń tam w dzień roboczy to podpowiedzą Ci jeszcze rurkę.
    Teoretycznie jesteś w stanie sam to sobie zamontować.

0
  • #7 28 Mar 2012 01:56
    1985054
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 28 Mar 2012 20:23
    rogos
    Poziom 11  

mogę Pana prosić o rozbudowanie swojej wypowiedzi?

0