Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie komputera stacjonarnego pod telewizor - HDMI

Kisielstormrage 24 Mar 2012 17:17 4825 1
  • #1 24 Mar 2012 17:17
    Kisielstormrage
    Poziom 2  

Witam,

Ostatnio kupilem nowy komputer z karta graficzna AMD RADEON HD 6770 ktora posiada wyjscie HDMI. Komputer chcialem podlaczyc do tv/monitora SAMSUNG SyncMaster B2230HD ale na monitorze po wlaczeniu komputera w ogole nie bylo aktywne wejscie HDMI, a po wybraniu zrodla "PC" monitor wyswietlal napis "brak sygnalu". Podlaczylem wiec znowu pod RGB i jednoczesnie pod HDMI, w ATI Catalyst Control Center pojawily sie teoretycznie dwa monitory, jeden CRT drugi widoczny jako podlaczony pod HDMI. Ustawilem klonowanie obrazow. W CCC wyswietla sie desktop area HDTV 1080p @60Hz podczas gdy przy podlaczeniu tylko kablem RGB wyswietla sie Basic 1920x1080 @60Hz. Jednak ciagle przy wyborze zrodla nie ma opcji HDMI i dziala jedynie PC tak jak przy podlaczeniu zwyklym RGB. Stad moje pytanie, czy obraz ktory aktualnie mi sie wyswietla to juz jest FullHD jaki powinien isc przez HDMI czy ciagle zwykly obraz z RGB? Dodam ze zadnej roznicy w obrazie nie widac, a odlaczenie w CCC monitora CRT podlaczonego przez RGB powoduje wyswietlenie czarnego ekranu. Dodatkowo zapytam czy istnieje jakis sposob zeby podlaczyc komputer przez sam kabel hdmi?

Z gory dzieki za jakiekolwiek wskazowki.

0 1
  • #2 24 Mar 2012 18:08
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Spróbuj podłączyć innym kablem HDMI. Poczytaj o kategoriach kabla HDMI, może użyłeś niewłaściwej.
    Sprawdź monitor pod innym źródłem sygnału HDMI np. odtwarzacz DVD.
    Podłącz PC do innego monitora lub TV (przez HDMI).
    Działa???

-1