Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa routery w jednej sieci Wi-fi czy to możliwe?

24 Mar 2012 18:11 3648 8
 • Poziom 8  
  Piszę jako osoba która nie ma prawie żadnej praktyki z konfiguracją sieci Wi-fi
  Sytuacja moja wygląda następująco:
  Mam dwa poziomy w mieszkaniu; na dole jest gniazdko TP do którego jest podpięty telefon, z tym samym numerem co na górze (mogę podłączać ruter na przemian raz na dole, raz na górze)
  na górze jest gniazdko TP do którego jest podłączony ruter Linksys WAG54GS z usługą Orange Freedom
  i na górze wszystko jest super pięknie, czyli Internet śmiga po wi-fi, aż miło. Jednakże jak się zejdzie na dół to jest krucho z zasięgiem sieci wi-fi. Dlatego chciałbym zapytać czy da się praktycznie wykorzystać mój drugi ruter NETGEAR DGN1000 który leży nieużywany i podpiąć go do gniazdka telefonicznego na dole ruter NETGEAR DGN1000, tak aby ten modem zachował się jak taki wzmacniacz sygnału Wi-fi (acsses point). Chodzi mi o to czy można przy wykorzystaniu obydwu ruterów mieć lepszy zasięg Wi-fi z Orange Freedom na dole mieszkania.
  To dla mnie jest najważniejsze zagadnienie, jeżeli nie da się tak jak to opisałem to czy można zrobić tak, że NETGEAR DGN1000 połączyć do gniazdka znajdującego się na dolnym poziomie mieszkania, i wtedy ewentualnie kablem połączyć od NETGEAR DGN1000 do komputera sygnał Orange Freedom, a na górnym poziomie będzie po staremu, czyli Linksys WAG54GS będzie podłączony do gniazdka TP na górze, i przy pomocy Linksysa WAG54GS będzie sieć Wi-fi która pokrywa górny poziom mieszkania. Bardzo proszę o informację czy jest to do wykonania.
 • Poziom 8  
  Właśnie, zapomniałem dodać, że nie mogę puścić żadnego kabla (skrętki) z góry na dół.
 • Poziom 43  
  To jedyne wyjście satysfakcjonujące cie przy obecnym sprzęcie.
  Połączyć Porty LAN routerów skrętką i odpowiednio skonfigurować.
 • Poziom 8  
  ok dziękuję za informację, ale proszę powiedz mi w co mógłbym zainwestować (oczywiście nie olbrzymie pieniądze) aby moja wizja którą opisałem stała się realna. Niekoniecznie z dwoma ruterami, ale ważne żeby było bez kabli.
 • Poziom 43  
  Powerline z wifi. Warto zastanowić się nad tym czy nie da się gdzieś upchnąć tej skrętki łącząc poziomy bo to najtańsze rozwiązanie.
 • Poziom 8  
  dziękuję, zacznę myśleć co można zrobić żeby mnie żona z domu nie wyrzuciła jak zobaczy kabel z pierwszego piętra na parter.
  Jeśli coś wykombinuję z tym kablem, to dam znać i będę się pytał o dalsze działania.