Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega 8 z wyświetlaczem LCD + enkoder lub inny układ do regulacji głośności

damianh6 24 Mar 2012 19:41 2217 5
  • #1 24 Mar 2012 19:41
    damianh6
    Poziom 15  

Witam wszystkich. Mam prośbę, mam nie wielkie doświadczenie w programowaniu i projektowaniu układów. Chciałbym zrobić sobie na Atmedze8 regulator głośności +LCD tak żeby na wyświetlaczu pokazywało mi wzmocnienie lub w % ilość sygnału ustawionego na potencjometrze A nie co wyżej chciałbym aby widniała godzina i data. Wykorzystał bym pomysł : http://pi1er.wordpress.com/2010/08/01/atmega8-lcd-podlaczenie-i-konfiguracja/
    Ale moje pytanie jak zrobić regulację głośności , na enkoderze ? Proszę o pomoc. z datą powinienem sobie poradzić i z godziną. Czy atmega8 wystarczy czy muszę coś większego zakupić ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Mar 2012 19:49
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Temat dość szeroki. Obsługę enkodera znajdziesz tu na forum, ktoś kiedyś opublikował taki mały moduł i kod do niego - używałem, działa. Regulację głośności musiałbyś zrobić na potencjometrze cyfrowym - Elektroda lub wujek Guglewski. Atmega 8 w zupełności wystarczy.

Jeśli masz niewielkie doświadczenie w programowaniu, to wybrałeś sobie głęboką wodę - nie mówię, że nie dasz rady, ale możesz walnąć w jakąś ścianę i się zniechęcisz ;-)

0
  • #3 24 Mar 2012 20:52
    damianh6
    Poziom 15  

Ale , powinienem dać sobie rade bo zawsze nauczyciel pomoże lub wujek google, a to co wymyśliłem podoba mi się, zobaczymy jak będzie dzalej, cięko widze atmege 8 juz bo jak podłącze LCD to mi zostaje kilka wyjść, a gdzie zegarek a więc kwarc trzeba podłączyć zew. ktoś pomoże, moze coś podpowie?

0
  • Pomocny post
    #5 25 Mar 2012 16:17
    gothye
    Poziom 33  

Jako drabinkę możesz wykorzystać układy PGA231x , bardzo łatwe w obsłudze mające świetną jakość audio

0
  • #6 25 Mar 2012 21:07
    damianh6
    Poziom 15  

Jak one działają ?

0