Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawność schematu bufora do generatora funkcyjnego

spinacz 24 Mar 2012 19:44 1182 3
  • #1 24 Mar 2012 19:44
    spinacz
    Poziom 38  

Witam.
    Koledzy mam pytanie jak w temacie czy ten układ ze schematu jest poprawny i czy będzie spełniał moje oczekiwania które są następujące:
    - regulacja amplitudy (z generatora wychodzi przebieg zmienny napięcia stałego z zakresu 0-5V)
    - zwiększenie wydajności prądowej na wyjściu układu (generator podaje sygnał prosto z procesora)
    - jak najmniejszych zniekształceń sygnału wyjściowego w porównaniu do wejściowego
    - praca z przebiegami (sinusoida, piła, trójkąt, prostokąt o zmiennym wypełnienie) do 1 MHz
    Jeśli z czymś strzeliłem gafę to przepraszam ale nigdy nie bawiłem się w takie układy.
    Jeśli post umieściłem w złym dziale to proszę moderatora o nie usuwanie go tylko o przeniesienie do właściwego.
    Witam dziś za symulowałem ten układ w EWB i niestety nie działa, gdy zmieniłem wzmacniacz operacyjny na 741 to działał tak jak bym chciał ale niestety nie dla wyższych częstotliwości. Przerobiłem układ na podany w nocie katalogowej AD817 lecz na nim nie uzyskałem wzmocnienia sygnału na wyjściu.
    Proszę o wszelkie wskazówki i pomoc.

0 3
  • #2 14 Kwi 2016 17:16
    ^Rachel
    Poziom 21  

Sprzężenie zwrotne musisz połączyć do wyjścia układu , czyli rezystor 220k drugą końcówką nie podpięty do baz tranzystorów a do OUT.

Warto bylo by dodać 2 diody i 2 rezystory aby wstępnie spolaryzowac tranzystory.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 14 Kwi 2016 19:00
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@spinacz może zamiast wyłamywać otwarte drzwi zajrzeć do literatury?

0
  • #4 14 Kwi 2016 19:04
    spinacz
    Poziom 38  

Dzięki koledzy jednak temat od dawna już nie aktualny, zamykam.

0