Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F Klakson przekażnik.

24 Mar 2012 20:50 6103 10
  • Poziom 10  
    Witam. Mam Aterke 96rok kombi. Nie działa klakson. Klakson wymontowałem (jest to ten podwójny umieszczony w lewym błotniku. Okazało się że jedna trąbka nie działa i robi zwarcie, natomiast druga po podłączeniu do akumulatora działa. Bezpieczniki są ok ale podejrzewam ze spalił się jakiś przekaźnik, ale nie wiem gdzie on jest. Taśma i przyciski w kierownicy są ok i sterują masą natomiast na złączkach klaksonu masa jest a nie dochodzi +12 dlatego wnioskuje ze jest to sterowane jakimś przekaźnikiem. Czy może wie ktoś gdzie jest ten przekaźnik lub jak jak jest podłączona ta trąbka??
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    a mógłbyś mi podpowiedzieć który to będzie przekaźnik? Od lewej,górny czy dolny rząd? Niestety nie mam oznaczeń ani na przekaźnikach ani na skrzynce.
  • Poziom 10  
    czy jest tutaj jakiś elektryk który by mi coś doradził w tym temacie? dzisiaj ładna pogada a autko stoi rozgrzebane :)
  • Poziom 20  
    Przekaźnik znajduje się w pobliżu pompy hamulcowej w komorze silnika.
  • Poziom 25  
    boaooooo napisał:
    a mógłbyś mi podpowiedzieć który to będzie przekaźnik? Od lewej,górny czy dolny rząd? Niestety nie mam oznaczeń ani na przekaźnikach ani na skrzynce.

Na pokrywie skrzynki bezpieczników w kabinie ,masz wytłoczone piktogramy!!
  • Poziom 12  
    Przekaźnik nr R63 pod maską
    Astra F Klakson przekażnik.
  • Poziom 10  
    marcpol napisał:
    Przekaźnik znajduje się w pobliżu pompy hamulcowej w komorze silnika.

Znalazłem skrzynkę pod samą ścianą za pompą w której są w niej dwa przekaźniki zielone, ale żaden nie jest od klaksonu, sa tez dwa bezpieczniki nie wiem od czego.
    rob4028 napisał:
    boaooooo napisał:

Na pokrywie skrzynki bezpieczników w kabinie ,masz wytłoczone piktogramy!!

owszem są piktogramy ale jeśli chodzi o klakson to tylko do bezpieczników, natomiast nie znalazłem tam oznaczenia przekaźnika do klaksonu.

Jeśli bym nie znalazł przyczyny tej usterki to co byście powiedzieli na takie rozwiązanie aby przeprowadzić nowym przewodem +12 ze stacyjki poprzez przyciski w kierownicy bezpośrednio do klaksonu, masę bym wziął z karoserii, czy dałoby to rade? czy przyciski wytrzymają obciążenie? ,czy musi być przekaźnik??
  • Poziom 12  
    Prościej, szybciej i estetyczniej jest ci to naprawić niż owijać auto kablami. To nie jest nic trudnego 20 - 30 min roboty i sprawa rozwiązana. Jak widzę auto co ma takie wiązki "samoróbki" to mnie krew zalewa.
  • Poziom 40  
    Przekaźniki są kompatybilne, więc co za problem zamiany miejscami.
  • Poziom 10  
    jakub16 napisał:
    Prościej, szybciej i estetyczniej jest ci to naprawić niż owijać auto kablami. To nie jest nic trudnego 20 - 30 min roboty i sprawa rozwiązana. Jak widzę auto co ma takie wiązki "samoróbki" to mnie krew zalewa.

ja również jestem podobnego zdania i nie lubię takiej maniany no ale nie jestem fachowcem przy tym aucie i nie mogę znaleźć przyczyny , nie mam pojęcia nawet gdzie tu ida przewody od tego bo sa tak pochowane wiec chyba prościej będzie dołożyć ten jeden kabelek i po sprawie.

wymiana przekaźników już istniejących również nic nie zmieniła