Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś ma opcję AMBILIGHT u siebie?

SarkoM 24 Mar 2012 20:59 2492 5
  • #1 24 Mar 2012 20:59
    SarkoM
    Poziom 9  

Witam,

Byliśmy dzisiaj z żoną w sklepie po zakup kilku urządzeń rtv. Nie mogłem sobie odmówić spojrzenia na najnowszej generacji telewizory. Kilka spodobało mi się szczególnie. Chciałem jednak tutaj zapytać o jeden szczegół, a mianowicie o opcję Ambilight. To akurat widziałem w telewizorach philipsa. Powiedzcie mi jak to działa? Czy jest to praktyczne? Ciągnie dużo prądu? Żona się niesamowicie na ten telewizor napaliła, ale nie wiem jak by taki sprzęt wyglądał na naszej ścianie w salonie - nie jest ona biała, a w odcieniu takiej lekkiej zieleni. Czy ten efekt będzie dobrze "działał"? Z góry dzięki za odpowiedzi.

• #2 24 Mar 2012 22:08
    flashmob
    Poziom 9  

Wbrew pozorom nie jest to prądożerna technologia. Dlaczego?
    Oparta jest wyłącznie na ledach które są bardzo energooszczędne jednocześnie bardzo wydajne. Traktuj to raczej jako optyczne poszerzenie ekranu tudzież umilacz w trakcie oglądania w ciemności, oczy mniej się męczą przy większej ilości światła. Nie ma żadnego praktycznego zastosowania jednakże bardzo uzależnia, raz się przyzwyczaisz a potem ciężko będzie patrzeć na telewizor bez kolorowej aury. Odnośnie koloru ściany a kolorów generowanych przez ambilight. W ustawieniach telewizora wybierasz kolor ściany z podanej palety barw, dzięki czemu kolory nie zostają zaburzone przez koloryt ścian poprzez najzwyklejsze mieszanie się barw i światło odbite od kolorowej powierzchni.

• #3 25 Mar 2012 08:30
    SarkoM
    Poziom 9  

Rozumiem. Zastanawiam się nad tym ponieważ w telewizorach podobnej generacji innych firm takiej opcji nie ma, a ceny w zasadzie są porównywalne. Można powiedzieć, że philips daje to swoim klientom w formie takiego gratisu. Mam pewne wątpliwości aczkolwiek efekt faktycznie wyjątkowo ciekawy i dotąd nie spotykany. A czy ewentualnie można go w telewizorze wyłączyć?

• #4 25 Mar 2012 13:31
    flashmob
    Poziom 9  

Oczywiście. Nie jesteś zobligowany do korzystania. ;-)
    Opcji ambilight jest sporo. Od intensywności świecenia po dynamikę zmian kolorów - kolory zmieniają się w bardzo wolno i płynnie lub szybko/dynamicznie. Intensywności barw również jest możliwa do zmiany.

• #5 29 Mar 2012 01:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ambilight ma wielu sympatyków . Badania wykazują że ktoś kto raz kupił telewizor z ambilightem to w 80 % zostaje przy tej technologii.
    I teraz ważne że masz ogromną ilość możliwości wyboru podświetlenia.

• #6 29 Mar 2012 15:01
    AxelNext
    Poziom 38  

LOCOLOCO napisał:
    Ambilight ma wielu sympatyków . Badania wykazują że ktoś kto raz kupił telewizor z ambilightem to w 80 % zostaje przy tej technologii.
    Potwierdzam.
    Znajomy ma 40' Philipsa z ambilightem i niedawno kupował większego 52' też Philipsa z ambilightem bo ten bajer bardzo mu się podoba.
    Będąc u niego też mi się ambilight podobał także jak najbardziej polecam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME