Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola gp360 jakie ono powinno spełniac wymogi dla osp

24 Mar 2012 22:08 2199 2
  • Level 9  
    Jestem członkiem OSP chciałbym zakupić sobie prywatnie motorole gp360 i zaprogramować ja na kanały PSP . Jakie wymogi ono powinno spełniać.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    luka_1982 wrote:
    Jestem członkiem OSP chciałbym zakupić sobie prywatnie motorole gp360 i zaprogramować ja na kanały PSP .

Programowanie odpowiednich kanałów radiowych zostaw kolegom z Łączności w PSP - bo to Oni odpowiadają za pracę w tej sieci rtl. .
    Quote:
    Jakie wymogi ono powinno spełniać.

Pamiętaj, że to nie jest pasmo CB gdzie każdy może sobie kupić radio i pracować na nim. W kanałach PSP obowiązują inne zasady współpracy i samej pracy na "radiach".

MOTOROLA GP-360 ma w sobie wszystkie dostępne funkcje potrzebne do pracy w sieci PSP.
    Trzeba tylko wiedzieć jakie częstotliwości pracy i jakie CTCSS-y są na Twoim terenie działania.

Pozdrawiam.
  • Level 33  
    No i taki radiotelefon powinien zostać oficjalnie "przyjęty do służby" poprzez wprowadzenie jego numeru fabrycznego do bazy danych i nadanie mu kryptonimu wywoławczego.
    Ale o tym było na szkoleniu z łączności, tylko Druch zapewne przespał ten wykład.

Wszystko masz w dokumencie: "Instrukcja w sprawie organizacji łączności w sieciach radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej", Komenda Główna PSP, Warszawa, 2009 rok. Zatwierdzona rozkazem Nr 4 Komendanta Głównego PSP z dnia 9 czerwca 2009 r.
    Załącznik nr 3 do tej instrukcji zawiera: "Minimalne wymagania techniczno-funkcjonalne dla radiotelefonów nasobnych".
    Z tym dokumentem możesz zapoznać się we właściwej powiatowej PSP.