Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexia DOHC 16V nie odpala po wymianie pompy paliwa

25 Mar 2012 10:57 2561 9
  • Poziom 2  
    Witam . Wczoraj wymieniłem pompe paliwa w Nexii na nową . Teraz nie chce zapalić . Proszę o pomoc , co może być przyczyną ?
  • Poziom 29  
    Zasilanie dochodzi do pompki?
  • Poziom 2  
    Tak . sprawdzałem miernikiem i słychać pompke że chodzi.
  • Poziom 42  
    To ,że pracuje /chodzi/ , to jeszcze nie wszystko , winna podawać paliwo pod odpowiednim ciśnieniem. Sprawdzone?
  • Moderator Samochody
    Albo jej pomożesz zaciągnąć paliwo, albo zatankuj co najmniej pół baku, inaczej nie ruszy.
  • Poziom 19  
    nie musisz nic tankowac -wystarczy nawet 2 litry paliwa (jezeli tylko smok bedzie zanurzony)

zacznijmy od najprostszego - kolega nie pomylił przypadkiem wezy i kierunkow pompy ???
    jezeli nie to niech ktos przekreci ci zapłon a ty w tym czasie zobacz czy jest cisnienie na wtryskach (ściąg weza dochodzacego do wtrysków)
  • Poziom 2  
    Dzięki , zatankuje , i dam znać

Dodano po 4 [minuty]:

Fakt , że połowy zbiornika paliwa nie mam . Jeśli chodzi o węze , to w nexii przy pompie jest tylko jeden + zasilanie . Sprawdze czy dochodzi paliwo do wtrysków i dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    PCcepuk napisał:
    nie musisz nic tankowac -wystarczy nawet 2 litry paliwa (jezeli tylko smok bedzie zanurzony)

zacznijmy od najprostszego - kolega nie pomylił przypadkiem wezy i kierunkow pompy ???
    jezeli nie to niech ktos przekreci ci zapłon a ty w tym czasie zobacz czy jest cisnienie na wtryskach (ściąg weza dochodzacego do wtrysków)

Pominę błędy w pisowni, ale sama porada jest... To że leci paliwo, nie oznacza że pompa wytwarza odpowiednie ciśnienie..

Do autora zmierz ciśnienie paliwa.
  • Poziom 2  
    Rozpiołem przewód paliwowy przed filtrem paliwa . Okazało się że pompa podaje bardzo mało paliwa ( dosłownie troszkę pociekło ) Może jest tak , jak kolega napisał , że smok nie jest zanurzony i dlatego pompa nie podaje paliwa . Rezerwa się jeszcze nie świeci . Zatankuje i zobaczę , czy to coś pomoże .
  • Poziom 19  
    zatkaj palcem ten przewód paliwowy i niech pompa 5sek pochodzi wtedy zobacz jakie jest ciśnienie...

ps.znow jakiemus TEORETYKOWI nie pasuje pisownia :)