Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można zmienić adres IP (programem)?

03 Sty 2005 16:44 2480 11
  • Poziom 10  
    Otoz chodzi mi o to przyjaciele , czy mozna zmienic adres ip , gdyz zalozylem sie z moim kolega o to ze jest to mozliwe (to ja tak sadze)
    Oczywiscie chodzi mi o posrednictwo jakiegos programu,
    Czy ewentualnie jest jakis wzorowy forumowicz i czy mogl by mi podac nazwe takowego programu??/
    Z gory dziekuje
  • Spec od komputerów
    Jezeli masz na stale przydzielony adres to nie mozna go zmienic, ale mozna go zamaskowac laczac sie przez proxy, wtedy widoczny bedzie adres ip proxy,a nie Twoj.
  • Poziom 35  
    Jeżeli masz stałe łącze i masz na stałe przypisany IP (np w sieciach kablowych itp) to nie da się zmienić adresu IP.
    Jeżeli masz łącze na modemie gdzie jest adres IP przydzielany dynamicznie (np neo itp) to wystarczy rozłączyć się i drugi raz połączyć i będzie inne IP(dynamicznie przydzielone z puli danego usługodawcy internetu).
    Jeżeli nie chcesz aby twój adres IP nie był widziany przez inne komputery z którymi się łączysz to w ustawieniach programów łaczysz się przez anonimowe serwery proxy. Istnieje program Streagonos Anonim... który integruje się (tylko) z Internet Explorerem co który kilka chwil zmienia anonimowe serwery proxy.
  • Poziom 20  
    No to ja dodam coś od siebie mam neta z kablówki i pierw mialem modem kablowy podłączony przez usb i miałem ip 212.x.x.x, dziś kupiłem karte sieciową i po podłączeniu do niej modemu zmienił się ip bo zmienił się też adres MAC karty.
  • Moderator Samochody
    To fajnego masz ISP... można na lewo się podłączyć bo jest DHCP bez rejestracji MAC. U mnie w sieci IP przydzielane są na podstawie MAC ale tylko dla zarejestrowanych adresów MAC, jak wymienisz sieciówkę to nie dostaniesz dzierżawy IP...
  • Poziom 31  
    w kablówce po zmianie karty nalezy sie zarejestrować z nowa kartą(login i hasło sam ustalasz na początku itp..)
    bywało że zmieniałem kilka razy dziennie to dzwonili i sie pytali co sie dzieje...
    to powiedziałem że sprawdzam który komputer lepiej chodzi - zreszta co ich to interesuje.....
  • Poziom 27  
    w firmie Bialostocka Telewizja Kablowa karte sieciowa teoretycznie mozesz zmienic tylko za zgoda obslugi, wysylajac odpowiednie pismo, informujac administratora, a praktycznie to sam mam w domu 3 kompy, czasami ktos wpada do mnie z komputerem, albo sprawdzam czyjegos kompa, lub karte sieciowa i zawsze mialem na kazdej karcie neta i nikt o nic nie pytal... :)
  • Poziom 16  
    ja mam neo i za kazdym razem jak sie łącze, zmienia sie mój IP ;), jak masz na stałe przydzielony IP, to chyba nic nie zrobisz, więć zakład z kumplem wygrałeś.
  • Poziom 20  
    1. Co do kablowki i MAC

Zabezpieczenie typu identyfikacji MAC to tylko taka prosta blokada ktorą można obejść w 5 min. Nawet sa odpowiednie programy do tego. A sprawdzone na jakimś prowidzerze a Białymstoku (kolega miał problem bo zmienił komputer). Tak więc prowidzerzy netu moga sobie blokowac, ustalać i robić co chcą z MAC a bedzie to tylko zapora dla początkujących posiadaczy kompa.

2. Zmiana IP.

Dokładnie jest tak: przy przydzialnym na stałe IP nieda sie zmienic, przy zmiennym zmienia się przy ustanowieniu każdego nowego połączenia z netem i brane jest ino z konkretnej przydzielonej puli adresów. Ale nie możemy sobie sami zmienić IP na taki jak chcemy.

Ale nie mylić zmiany IP z łączeniem się przez proxy, bo to jedynie zamaskuje nasze prawdziwe IP ( z lepszym lub gorszym skutkiem) ale nie zmieni go.
    Faktem jest, że z poziomu internetu bedziemy widziani właśnie z IP proxy.
    Tyle , że jest wiele odmian proxy więc nie wszystkie maskują, niektóre są tzw. przeźroczyste więc można dowiedzieć sie jakie jest prawdziwe IP danej osoby.
    Sumarycznie idea proxy nie ma polegać na maskowaniu IP ale na przyśpieszeniu pobierania popularnych stron i plików. Ale nie bede się o tym tu rozpisywał bo net pełen jest opisów co to proxy i jak działa.
  • Moderator Samochody
    Blokada MAC jest o tyle skuteczna, że co prawda MAC można łatwo zmienić ale nie można podłączyć do sieci dwóch komputerów o takim samym MAC, więc nie możesz do swojego gniazdka abonenckiego podłączyć więcej niż 1 komputer na raz, jeśli takiej blokady nie ma to możesz kupić HUBa albo Switch podłączyć tyle kompów ile Ci potrzeba a tak musisz inwestować w router jeśli chcesz "na lewo" podpiąć więcej komputerów.
  • Poziom 20  
    No czywiście pod tym wzgledem spelnia swoją role.
    Wtedy pozostaje tylko router sprzetowy lub programowy. Ale za to koszt na sprzetowy zwroci sie po kilku miesiacach, bo programowy to troche wiecej pradu pobiera.