Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen C5 2003 brak sygnału dźwiękowego przy właczeniu biegu wstecznego?

25 Mar 2012 12:30 3637 11
  • Poziom 8  
    Jaka może być przyczyna braku sygnału dźwiękowego przy włączaniu biegu wstecznego w citroenie c5 z 2003 roku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Przyczyna jest taka, że w tym modelu nie ma takiej funkcji jak sygnał dźwiękowy przy załączaniu wstecznego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Pojedynczy "gong" przy włączaniu wstecznego jest nawet w wersji nie wyposażonej czujniki cofania. Sygnał pochodzi z COM-a pod kierownicą.
  • Poziom 13  
    Tak z ciekawości. Czym jest ten "COM" ?
  • Poziom 13  
    Przełącznik zespolony (pająk) Jest w nim również wbudowana elektronika odpowiadająca za wiele funkcji no i oczywiście głośniczek który je sygnalizuje.
  • Poziom 39  
    bohdanek napisał:
    Pojedynczy "gong" przy włączaniu wstecznego jest nawet w wersji nie wyposażonej czujniki cofania. Sygnał pochodzi z COM-a pod kierownicą.

Och, czyżby? Nic takiego nie zauważyłem...
  • Poziom 13  
    Mam takie auto już wieki całe i od początku ten sygnał jest. Nie mam czujników cofania i miedzy czasie wymieniłem już kilka COM-ów.
  • Poziom 39  
    Trzeba by to zbadać bohdanek, z pewnością coś tam jest zepsute.
  • Poziom 13  
    Chyba jednak nie kybernetes, bo nie ma, i na gwarancji też nie było żadnych błędów w tej przestrzeni. Zresztą nie przeszkadza mi ten nawet dość przyjemny dżwięk i od początku uważałem to za coś zupełnie naturalnego. Popytam znajomych, czy też tak mają :D
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
  • Poziom 13  
    Trochę odgrzewam, ale jeśli nie znalazleś rozwiązania to może Ci to pomoże. Dźwięk gongu przy wstecznym jest tylko w autach niewyposażonych w tzw. pomoc przy parkowaniu czyli czujniki. Jesli w wersji bez czujników zaznaczy się w BSI, że pomoc przy parkowaniu jest obecna/TAK to gong zniknie. Aby pojawił się trzeba zdeaktywować tą opcję.