Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

170S, Philips, Wyslwietla tylko polowe obrazu...

25 Mar 2012 15:46 1956 1
  • Poziom 10  
    Witam

Panowie tak jak wyżej, skończyły mi się już pomysły i cierpliwość pomału też...

Zaraz jak go właczę dolna połowa jest biała, szybko szarzeje jak by sie przyjżeć widać w tej szarościi kolorowe cieniutkie paski...

Fotki:
    Zaraz po włączeniu:

Oraz 3sek. później:

Wszystko zaczęło się od tego że, kiedyś wyciągałem z niego matrycę do budowy "projektora" z rzutnika... podczas tego uszkodzilem trochę łaczenie taśmy z płytką (tą gorną, przy matrycy)
    Po jakimś tam czasie skręciłem monitor spowrotem do kupy, lecz musiałem po tym szturchać leko tasiemką by obraz zaskoczył w normalny(czysty), gdyż ruszanie ową taśmą powodowało różne kolorowe "turbulencje" (często po włączeniu monitora czerń była zazieleniona) w obrazie, przy pewnym jej ułożeniu obraz był w końcu normalny....

Dało się z tym jakoś żyć ;] Prawdziwy problem pojawił sie wczoraj rano, mianowicie 2sek. po włączeniu monitora obraz wygasał; właściwie to gasło podświetlanie a obraz dalej był widoczny.... szukałem szukałem aż znalazłem. Jedna świetlówka była zepsuta (to wiadomo, reszta nie działałą już) wymieniłem tą świetlówkę, skręciłem monitor do kupy, włączam go, a tu (jak już w/w) widać tylko połowe obrazu. :(

Próbowałem wszystkiego co mi przyszło do glowy; poprawiłem niezadobrze wygladajace luty, kręciłem taśmą, wyginałem matrycą, grzałem suszarką; no i nie wiem co jeszcze mógł bym zrobić, nic to nie pomaga... Wszystkie elektrolity wyglądają jak nowe.

Macie jakieś jeszcze pomysły, sugestie,stwierdzenia ?

Domyslać sie tylko mogę że połowa matrycy wysiadła na amen, co kwalifikuje ją do wymiany, a co jest chyba raczej juz nieoplacalne.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.
  • Poziom 35  
    Doszedłeś do bardzo słusznego wniosku. Wymiana matrycy rozwiąże problem. Naprawa raczej nieopłacalna.