Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logano G124X + Logamatic R2105 + L160 -ustawienia c.w.u.

martinK30 25 Mar 2012 15:53 2324 2
 • #1
  martinK30
  Level 2  
  Buderus Logano G124X + Logamatic R2105 + L160 + 2 sterowniki Buderus( pokojowe na 2 obiegi grzewcze - parter i piętro)
  Mam kilka pytań:
  1.Czy w w/w konfiguracji można wyłączyć stałe podgrzewanie wody ciepłej i ustawić piec tak aby podgrzewał wodę w czasie kiedy odkręcę kurek z ciepłą wodą?( Obecnie cały czas piec podgrzewa mi wodę przez 24h do temp.45*C z czym się wiąże duże zużycie gazu)
  2.Jeśli tak to jak prawidłowo to należy ustawić( próbowałem sam to przestawić ale nie działa , ustawiałem w dziale Ciepła woda tryb Auto lub na stałe wyłączone piec przestaje podgrzewać wodę ale po odkręceniu kurka z c.w. woda leci cały czas zimna a piec w ogóle się nie załącza)
  3.Jeśli istnieje możliwość takiego zaprogramowania w/w zestawu to co może mieć wpływ (jakiś czujnik ,itp. uszkodzenie ) że pomimo ustawień jak w pkt.2 system nie działa.
  4. Jeśli okaże się że w w/w konfiguracji nie można "pominąć zasobnika" to czy można ustawić tak aby woda była ogrzewana tylko np: rano w godz.5-6 i nad wieczorem np:17-20
  Z góry dziękuje za pomoc.
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  martinK30 wrote:
  Czy w w/w konfiguracji można wyłączyć stałe podgrzewanie wody ciepłej
  Tak.
  martinK30 wrote:
  i ustawić piec tak aby podgrzewał wodę w czasie kiedy odkręcę kurek z ciepłą wodą?( Obecnie cały czas piec podgrzewa mi wodę przez 24h do temp.45*C z czym się wiąże duże zużycie gazu)
  Nie.
  martinK30 wrote:
  Jeśli okaże się że w w/w konfiguracji nie można "pominąć zasobnika" to czy można ustawić tak aby woda była ogrzewana tylko np: rano w godz.5-6 i nad wieczorem np:17-20

  Nie. Ten sterownik nie ma możliwości nastawienia odrębnego programu dla c.w.u. C.w.u. jest podgrzewana stale lub wcale bądź "w dzień" programu dla c.o. (więc jeśli przyporządkujesz obieg c.o. dla c.w.u. to będzie to możliwe. Ale takie ustawienie bierze w łeb ogrzewanie budynku)
 • #3
  marekon
  Level 19  
  Programowo tak jak napisano powyżej.Pokombinować można tzn. oszukać czujnik ciepłej wody.W wybranych przez ciebie godzinach przekażnik sterowany zegarem załancza właściwy czujnik,a w innych godzinach podłancza opornik który wskaże np. 60 stopni wodę i wtedy kocioł jej nie podgrzewa.Koszt myślę nie więcej jak 100 zł dla najprostszego rozwiązania.Ot takie polskie kombinowanie.Bo jak to się nie da :).Oczywiście trzeba wszystko zrobić świadomie,aby nie uszkodzić sterownika.