Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens Siwamat 9100 uszczelnienie bębna

0viraptor 25 Mar 2012 16:12 3965 5
 • #1
  0viraptor
  Level 12  
  Witam

  Moja pralka (model i typ w temacie) nie przestaje pobierać wody. Podczas procesu pobierania wody mam wrażenie, że pralka chce zamknąć zawór ale nie może. Towazyszy temu terkotanie (tak jakby programator w starszych automatach bo ta pralka ma chyba programator elektroniczny). Wrezultacie pralka pobiera za duzo wody która wycieka poprzez mocowanie bębna (to raczej nie jest normalne?).
  Chciałbym się dowiedzieć jak i czy w ogóle uszczelnia się mocowanie bębna w tym modelu i czy mogę zrobić coś z tym elektrozaworem.

  Dołączam zdjęcie mocowania bębna i łożyska:

  Pralka Siemens Siwamat 9100 uszczelnienie bębna Pralka Siemens Siwamat 9100 uszczelnienie bębna Pralka Siemens Siwamat 9100 uszczelnienie bębna
 • #2
  Marcinoik
  Level 20  
  czy woda leci od razu jak odkręcisz zawór ?
  ile wody jest w pralce ? (jest pełna)
  czy jak wyłączysz z prądu to pobiera w dalszym ciągu wodę czy przestaje ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  elektrozawór od wody jest załączany programatorem a wyłączany hydrostatem po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wody w bębnie.
  Jeśli wody w bębnie nie ma to zatkana jest rura zbiornik proszku - bęben. Dość gruba, raczej trudno ją zatkać.
  Jeśli bęben jest pełen wody to albo zawór puszcza cały czas (bez napięcia też) - sprawdzisz otwierając zawór dopływu wody do pralki przy wyłączonej z prądu pralce, albo hydrostat nie wyłącza.
  Jeśli puszcza zawór to tylko wymiana.
  Jeśli nie wyłącza hydrostat to może być uszkodzony on albo zatkana rurka bęben - hydrostat (cienka, zdarza się). Podmuchaj w nią - powinno pójść lekko i potem próbuj. Jeśli to nic nie da to tylko podmiana hydrostatu. Dmuchając w hydrostat usłyszysz że przełącza, ale może przy nie takim jak trzeba ciśnieniu.
  Elektrozawór znajdziesz idąc po wężach.
  Hydrostat to takie coś wielkości krążka do hokeja, przymocowane poziomo w górnej części pralki, od góry ma kilka przewodów a od dołu plastikowy wężyk średnicy kilku mm.
 • #3
  0viraptor
  Level 12  
  Quote:
  czy woda leci od razu jak odkręcisz zawór ?


  Woda zaczyna lecieć dopiero po uruchomieniu pralki i leci cały czas nawet jak wyłączę zasilanie. W końcu się zatrzymuje ale wody naleci do bębna tak ok 3/4.
  Wnioskując z twojej wypowiedzi raczej hydrostat nie wyłącza lub zatkany jest wężyk.
 • #4
  Marcinoik
  Level 20  
  Spróbuj wylać całą wodę z pralki i dopiero podłączyć wężyk do hydrostatu. Jeśli jest w nim woda to takie efekty są normą.
 • Helpful post
  #5
  zhudomel
  Home appliances specialist
  0viraptor wrote:
  Woda zaczyna lecieć dopiero po uruchomieniu pralki i leci cały czas nawet jak wyłączę zasilanie.
  Uszkodzony elektrozawór. Niezależnie od tego masz do wymiany łożysko i uszczelniacz (te na zdjęciach); nie wiadomo jak wygląda ułożyskowanie z drugiej strony.
 • #6
  0viraptor
  Level 12  
  Istotnie zarówno elektrozawór jak i łożyska wraz z uszczelnieniem są do wymiany.