Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] Pobieranie danych do ComboBox'ów

25 Mar 2012 16:38 2984 2
  • Poziom 9  
    Cześć,
    Stworzyłem formularz z kilkoma ComboBox'ami. Pierwszy box pobiera dana z zakresu używając RowSoruce.
    1. Czy istnieje możliwość automatycznego wpisania danych do pozostałych box'ów po wybraniu danych w pierwszym?
    2. Czy udało by się to zrobić z TextBox'ami - tzn. jeden CB, reszta TB?
    3. Chciałbym mieć jeszcze możliwość edycji danych i dodawania nowych rekordów.

Działanie miało by być podobne do dostępnego w Excelu formularza, ale potrzebuje w kilku miejscach dodatkowych modyfikacji, dlatego chciałbym zrobić to sam.
  • Poziom 28  
    Wszystko da się zrobić. A było to wielokrotnie opisywane. To tylko niektóre tematy dotyczące Combo. Używaj wyszukiwarki.
  • Poziom 9  
    Niestety, nawet używając google nic odpowiedniego nie znalazłem. Nie chce tego robić za pomocą label, gdyż chciałbym mieć możliwość poprawiania danych. Również łączenie kolumn się tu raczej nie sprawdzi.
    Wrzucam plik, który pokazuje o co mi mniej więcej chodzi. Po wybraniu imienia chciałbym, żeby wiek się pojawił i żebym mógł go poprawić plus dopisać płeć.

walek33 przynajmniej mnie naprowadzić, bo już siedzę nad tym trochę i zaczynam głupieć :|

Coś jednak znalazłem. Teraz tylko pozostaje, jakoś to zmienić aby pobierało odpowiednie wartości. Czy idę dobrym tropem?

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod