Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz z PC na Telewizorze

Sqerty 25 Mar 2012 17:36 15787 12
  • #1 25 Mar 2012 17:36
    Sqerty
    Poziom 18  

Witam.
    Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem ale jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Mam następujące pytanie.Czy istnieje możliwość wyświetlania na TV obrazu z PC bezprzewodowo??(poprzez Wifi).Posiadam telewizor Samsung Samsung UE37C6510, Router Pentagram Cerberus p 6341 i PC z kartą sieciową TP-Link TL-WN551G .
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

0 12
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2012 14:09
    Xaros
    Poziom 13  

Witaj, jak widzę na stronie Samsunga modele C65xx mają WiFi. Więc TV używa funkcji allshare. Aby TV widział filmy z Twojego PC za pośrednictwem WiFi, musisz postawić serwer allshare na swoim kompie. Do tego możesz użyć, np. oprogramowania od Samsunga:
    Link

0
  • #3 28 Mar 2012 15:29
    Sqerty
    Poziom 18  

Dzięki.O to mi chodziło.Konkretna odpowiedź.Myślę że ten temat jeszcze nie jednemu się przyda.

Ale jest jeszcze coś.Wszystko fajnie działa,Filmy z PC ładnie widać, ale czy jest możliwość wyświetlania na TV obrazu z Monitora PC.Żeby było widać to wszystko co na monitorze(Pasek zadań itp.)Przydatne w oglądaniu filmów np. na YOUTUBE.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2012 15:47
    Xaros
    Poziom 13  

Jasne, że tak tyle, że PC musi być podłączony z TV za pośrednictwem kabla DVI/HDMI lub HDMI/HDMI. Wszystko zależy jaką masz kartę graficzną. Ważna jest również odległość miedzy PC a TV. Gdy już podłączysz całość to w ustawieniach k. graficznej masz możliwość "klonowania" obrazu. A co do YouTuba to TV ma Samsung Apps więc możesz ściągnąć sobie aplikację YT na TV i przez Wifi bufforować filmy. Coś jak aplikacja YT na androidach/iOS.

-1
  • #5 29 Mar 2012 17:45
    Sqerty
    Poziom 18  

To że przez kabel mogę to wiem.Ale za pomocą tego programu czy się da? Bo niestety nie mam możliwości podłączenia poprzez kabel a youtube było tylko dla przykładu bo meczyki.pl i innych stron na TV już nie ma.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Mar 2012 18:50
    Xaros
    Poziom 13  

Hmm to będzie mały problem niestety. Co kabel to kabel. Wifi w tv jest dość ograniczone przez software telewizora. Musiałbyś szukać rozwiązania podobnego do tego:
    Link
    Ale jak i to rozwiązanie ma wady, dodatkowy sprzęt, wymagane produkty intela(>=2010r.)

0
  • Pomocny post
    #8 30 Mar 2012 00:03
    Xaros
    Poziom 13  

PC share manager , to to samo co allshare, więc bez różnicy, który soft się użyje. Ale PCSM nie wyświetli pulpitu na ekranie tv za pośrednictwem wifi.

0
  • #9 07 Kwi 2012 08:36
    Sqerty
    Poziom 18  

Xaros napisał:
    PC share manager , to to samo co allshare, więc bez różnicy, który soft się użyje. Ale PCSM nie wyświetli pulpitu na ekranie tv za pośrednictwem wifi.

A mi właśnie chodzi o wyświetlenie pulpitu

0
  • #10 14 Lis 2012 16:20
    Slawkoo0
    Poziom 1  

up
    czy moze przez ten czas cos sie zmieniło?

0
  • #11 25 Lis 2012 16:35
    Sqerty
    Poziom 18  

Xaros podał link do programu który działa.

0
  • #12 16 Lut 2013 21:08
    daniel1016
    Poziom 10  

Niestety wychodzi na to że na tą chwile nie ma możliwości bezprzewodowego sklonowania pulpitu laptopa na tv bez zastosowania WiDi, szkoda może przy aktualizacji oprogramowania allshare dodadzą taką funkcję.

0
  • #13 19 Lut 2013 21:33
    lapotkris
    Poziom 2  

Mam UE40ES8000 i wszystko śmiga idealnie przez AllShare pomiędzy tel. laptopem i telefonem oprócz napisów. Otwieram film z kompa przez telewizor ale nie czyta napisów, czy ktoś wie jak uruchomić napisy?

0