Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SPOTTER blacharski-jaki kupić? TECNA

25 Mar 2012 19:00 9990 3
  • Level 9  
    Witam,potrzebuje dorady przy zakupie spottera do blacharki samochodowej,mam na to przeznaczone w granicach 5 tys. i zastanawiam sie nad TECNA 3460N. Co o tym sądzicie? w czym on jest lepszy od tych za 3 tys? na co zwracać uwage przy wyborze?. Szukam tez plazmy do ciecia za ok 3tys i nie mam pojecia jaką kupić. doradzcie coś, pozdrawiam
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 21  
    Po pierwsze ustalić jaki się ma przydział mocy oraz zabezpieczenie instalacji elektrycznej. Dopiero po tym możemy myśleć co szukać i czym da rade pracować.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 9  
    Witam,ostatnio pożyczyłem od znajomego na próbe tą TECNE 3460N i wszystko było ok z instalacją,wiec myśle ze z tym nie będzie problemu.
  • Level 21  
    Powiem szczerze że nieznam tecny od strony serwisu, ale już na pierwszy rzut oka nie podoba mi się to:
    "Dane techniczne:
    Napięcie zasilania - 400V/50Hz
    Zabezpieczenie sieci - 16A
    Maksymalna moc - 20 kVA
    Masa - 32kg
    Klasa ochrony - IP21
    Zabezpieczenie - 16A "

Przy zabezpieczeniu 16 A moc maksymalna pozorna to 6,4 kVA. 20kVA to moc pozorna dla zabezpieczenia 50 A.

Znajomy ma gys-a takiego jak obecnie sprzedawany ez-spot przez firmę z Bydgoszczy i jest ok. Na gwarancji wymieniono sterownik bo był z wadliwej serii i urządzenie pracuje poprawnie już kilka lat. Ma fajną funkcję do wykrywania kontaktu narzędzia z blachą (nie potrzeba dodatkowych 2 przewodów do sterowania - cyngla w rączce) a to daje z kolei możliwość rozbudowy w przyszłości o airpuller. Ja mam samoróbe, zrobioną w czasie kiedy jeszcze nikt w Polsce o tym nie słyszał, nie było bitów i zgrzewało się podkładki bokiem do blachy.
    Warto aby w wybranym spotterze była funkcja bańkowania elektrodą miedzianą - nie węglową, popracujesz a docenisz.