Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOB 6711X

25 Mar 2012 19:16 9835 18
 • Poziom 2  
  Bardzo proszę o pomoc. Nie mogę znaleźć usterki w moim piekarniku Electrolux EOB 6711x. Działa jedynie zegar, reszta nie daje oznak życia.Obie kontrolki od łącznika funkcji oraz termostatu nie świecą, żadna grzałka nie działa nawet oświetlenie piekarnika. Przy przekręcaniu termostatu słychać cyknięcie więc chyba jest dobry, łącznik funkcji obejrzałem i nie widzę aby był gdzieś przypalony. Po przekręceniu na jakąkolwiek funkcję napięcie pojawia się na wszystkich stykach (sprawdzone zwykłym wkrętakiem ze wskaźnikiem). Podejrzewam ten łącznik ale nie mam pewności.Dziękuję za wszystkie wskazówki.
 • Poziom 2  
  numer produktu: 949712087
 • Poziom 2  
  Niestety u mnie wygląda to inaczej, i nie znalazłem nic podobnego do nr.9
 • Poziom 20  
  A czy na pewno załączyłeś zegar na czas lub sterowanie ręczne?Bo bez włączenia zegara nic nie będzie działać.Jeśli zegar załączony to może wypalone styki na włączniku zegara.
 • Poziom 2  
  Znalazłem z tyłu piekarnika małą kostkę z dwoma zaciskami. Po demontażu okazało się ,że jest to jakiś wyłącznik termiczny(w środku wyginająca się blaszka która naciskała na guziczek). Zmontowałem ponownie i piekarnik się włączył.
  ALE!!!! Sprawdziłem na kilku ustawieniach termostatu : 50St.- kontrolka termostatu włącza się i wyłącza po osiągnięciu temperatury, 150st - kontrolka j.w, 200 st-max - Obie kontrolki łącznika funkcji oraz termostatu zaczeły migać, światło w piekarniku również - tak jakby odcinało zasilanie. Po zmniejszeniu na niższą temperaturę, wszystko ustaje i wygląda ok. O co w tym chodzi????
 • Poziom 27  
  Może ta blaszka nie dociska .fabrycznie ustawiona na temperaturę do np 250 stopni .Zobacz czy jest możliwość auto testu lub wyłącz na chwilę zasilanie i ustaw wszystko od początku . możesz zobaczyć tu co znalazłem - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10720256#10720256

  Dodano po 6 [minuty]:

  jeszcze schemat Piekarnik Electrolux EOB 6711X

  Dodano po 4 [minuty]:

  Piekarnik Electrolux EOB 6711X to odpowiada na-003 357 05 60-01 / 5 Termostat,N.C. 270/100
 • Poziom 26  
  Sprawdź czy w czasie gdy piekarnik daje się włączyć pracuje górny wentylator.

 • Poziom 32  
  Witam !
  Podpinam się pod ten temat - mam uszkodzony przekaźnik w programatorze o symbolu RFH54006WG i moje pytanie - gdzie ewentualnie taki kupić, bo na razie zaproponowano mi tylko cały moduł za jedyne 330 zł ? Piekarnik Electrolux EOB 6711X

  Piekarnik Electrolux EOB 6711X

  Na dolnym zdjęciu jest o innym symbolu, ale to tylko do pokazania jak wygląda !

 • Poziom 32  
  Szukałem w różnych i niestety nie było w żadnym !
 • Poziom 26  
  Szukał kolega w farnell.com?

 • Poziom 32  
  Witam !
  Farnell, TME, ASWO i jeszcze w kilku innych, pomijam sklepy w Lublinie, bo tu nie było w żadnym !
 • Poziom 26  
  W katalogu farnell.com lub tme.eu wpisz 5 lub 6V i przeglądaj po zdjęciach - inaczej tego typu przekaźnika nie znajdziesz. Ostatecznie trzeba będzie coś "rzeźbić".

 • Poziom 32  
  Wpisywałem - farnel z tego typu ma na 12V i w górę, a tego modelu wogóle, natomiast TME nic nie ma (na 5V tylko 3 i nic nie pasujące) !
 • Poziom 9  
  Chciałbym sie włączyć w ten temat. Mam piekarnik EOB33100X PNC 944181904, w którym nie osiągam ustawionej temperatury. Mimo, że termostat jest zwarty, napięcie na grzałkach się nie pojawia. Termostat zabezpieczający, ten oznaczony z nr 9 w poprzednim poście jest zwarty. Co jeszcze może wyłączać przedwcześnie grzałki ?

  Dodano po 18 [minuty]:

  Kontynuuję mój poprzedni wpis - sprawdziłem termostat włożywszy czujkę do gotującej wody,- termostat przełączał w okolicach 100 stopni. Jednakże po ułożeniu kapilary i zamontowaniu czujki termostatu wewnątrz komory piekarnika, termostat rozłącza zasilanie grzałek w temperaturze komory dużo niższej. Nie mam wprawdzie oddzielnego termometru ale zakładam, że skoro do piekarnika ustawionego na 120 st wkładam garnek z gotująca woda, to powinna się ona dalej gotować...
 • Poziom 9  
  odpowiedź dla Roberta
  wyjściem są dwa przekaźniki
  podłącz do płytki dowolny na 6VDC ze stykami przełączającymi 250VAC, które będą sterowały cewką drugiego przekaźnika z cewką 250VAC i stykami 16A - takich jest pełno -i po kłopocie.