Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam instrukcji napędu do bramy BLYSS DOSF-24SG

proteus25 25 Mar 2012 20:06 13871 16
    proteus25
    Level 10  
    Witam, poszukuję instrukcji do napędu bramy przesuwnej marki BLYSS model DOSF-24SG. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
    czeredrecki
    Level 10  
    proteus25 wrote:
    Witam, poszukuję instrukcji do napędu bramy przesuwnej marki BLYSS model DOSF-24SG. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

witam

jeśli nadal aktualne proszę o maila na czeredrecki(malpa)wp.pl

mogę zeskanować i posłać

p.s czy on wszystkim chodzi tak głośno ?

pozdrawiam
    proteus25
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź, poszukuję w wersji elektronicznej. Chodzi głośno, ale dopóki działa to ok. Pozdrawiam.
    czeredrecki
    Level 10  
    proteus25 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, poszukuję w wersji elektronicznej. Chodzi głośno, ale dopóki działa to ok. Pozdrawiam.

pozdrawiam
    proteus25
    Level 10  
    To trochę głośno, robi hałas, ale nie jest uciążliwy. Może faktycznie coś jest nie tak. Pozdrawiam.
    koczis_ws
    Level 27  
    Witam,
    Pozwolę sobie na podłączenie do tematu bo chyba nie ma sensu otwierać nowego.
    Właśnie zakupiłem ten napęd z myślą o założeniu go do bramy w miejsce starego mocno zużytego a właściwie to padniętego napędu.
    Puszczałem go na sucho na stole i rzeczywiście w jedną stronę strasznie hałasuje a w drugą jest OK.
    Nie przejmuję się kiepską jakością koła zębatego (jakość tworzywa i wtrysku "bije" na odległość :) ) bo i tak muszę dorobić nowe ze względu na inny moduł listew zębatych, które są w bramie a nie mam zamiaru ich wymieniać.
    Ale do rzeczy. Mam pytanie. Czy da się jakoś do tego napędu dołączyć fotokomórkę i sterowanie przyciskami poprzez kable z domu ?
    Czy ktoś ma rozpiskę dodatkowych wtyczek opisanych w instrukcji jako "zajęte"
    Pozdrawiam
    czeredrecki
    Level 10  
    koczis_ws wrote:
    Witam,
    Pozwolę sobie na podłączenie do tematu bo chyba nie ma sensu otwierać nowego.
    Właśnie zakupiłem ten napęd z myślą o założeniu go do bramy w miejsce starego mocno zużytego a właściwie to padniętego napędu.
    Puszczałem go na sucho na stole i rzeczywiście w jedną stronę strasznie hałasuje a w drugą jest OK.
    Nie przejmuję się kiepską jakością koła zębatego (jakość tworzywa i wtrysku "bije" na odległość :) ) bo i tak muszę dorobić nowe ze względu na inny moduł listew zębatych, które są w bramie a nie mam zamiaru ich wymieniać.
    Ale do rzeczy. Mam pytanie. Czy da się jakoś do tego napędu dołączyć fotokomórkę i sterowanie przyciskami poprzez kable z domu ?
    Czy ktoś ma rozpiskę dodatkowych wtyczek opisanych w instrukcji jako "zajęte"
    Pozdrawiam

u mnie chodzi GŁOŚNO w dwie strony jutro postaram się zeskanować instrukcję jeśli nie proszę przypomnieć się na maila
    norbertw
    Level 1  
    Witam kolegów użytkowników napędu blyss DOSF-24SG. Ponieważ trapił mnie ten sam problem czy można podłączyć cokolwiek do "gołego" napędu z Castoramy trochę poszperałem ...
    Otóż na świecie są one sprzedawane pod marką LockMaster i w ang. instrukcji jest rozpiska połączeń sterownika i wypasionego wyposażenia opcjonalnego.
    Ponieważ nie potrafię zamieszczać plików wklejam link -może komuś się jescze przyda w podłączeniu fotokomórek albo do systemu domofonowego czy odbiorników do pilotów innych firm:
    http://gateprofessional.com/VBN_DSR_REV11C.pdf

pozdrowienia
    amigos
    Level 16  
    Temat stary, ale odświeżę. Czy do tego mechanizmu jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej? Próbował ktoś zwiększyć zasięg? Ja mogę otworzyć ją z pilota tylko praktycznie stojąc kilka metrów od niej.
    futek2
    Level 18  
    Witam.
    Co do zasiegu to modulu odbiornika w tym napedzie jest ok.
    Ja mam zasieg ok 50 metrow.
    Ale mialem tak jak Ty opisujesz kiedy wymienilem baterie w pilocie i poprostu nowa a trafila sie kiepska. Dioda na pilocie praktycznie sie nie zaswiecala.
    Kupilem kolejna i wszystko wrzocilo do normy.
    A co do anteny zewnatrznej to roblem probe i wynik nie byl zadwalajacy bo to z tego wzgledu, ze na 430Mhz jest sporo roznych urzadzen od dzwonkow po rozne proste sterowniki wylacznikow swiata i stacje pogody z czujnikiem bezprzewodowym.
    Poprostu pasmo jest zasmiecone.
    I lepiej unikac tego rozwiazana bo wtedy antena bedzie rowniez silnej odbierala te sygnaly.
    Ja bym radzil srawdzic pilota. A po za tym masz drugiego pilota i sprawdz czy tak samo jest.
    Bo moze dostala sie wilogosc do napedy i ona spowodowala pogorszenie czulosci odbiornika- to ta mala plytky wlutowana pionowo.
    A kolejna sprawa to moze obudowe osloniles blacha i on spowodowala ekran sygnalow radiowych.
    Napisz wiecej wynikow z testow.
    Pozdrawiam.
    Futek2
    amigos
    Level 16  
    U mnie jest ten problem, że cała skrzynka znajduje się za betonowo kamiennym murkiem. Dlatego myślałem, aby dołożyć antenę bo by poszła wyżej. Jest w ogóle jakieś łącze do podpięcia anteny zewnętrznej? Wg instrukcji nie ma, ale może gdzieś na płycie głównej.
    Znalazłem coś takiego https://www.amazon.com/ALEKO-LM138-External-Receiver-Remotes/dp/B01HH0F24E Powinno chyba z tym działać, ale może by wystarczyła zwykła antena.
    futek2
    Level 18  
    Witam ponownie.
    Zrob sobie cos takiego ja to przestestowalem ta antena.
    Tylko zdobadz rurke PCV - biala srednicy ok 1 cm mozna kupic w nia wloze wykonana prosta antene w/g tego opisu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=885807
    A tu masz wykres jak ona dziala
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=885808
    Probe moze wykonac na innej grubszej aby calos sie trzymal w pionie.
    Antene wykonasz w 30 minut.

W wogole poczytaj caly ten temat bo ja tez mialem problem bo musialem zwiekszyc sobie zasieg wymieniajac odbiornik.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16859740#16859740

A co do miejsca podlaczenia anteny to do pinow gdzie jest podlaczony ten kawalek drutu ( tj ok 17 cm ).
    Srodek koncentryka do tego miejsca a ekran do masy.
    aby kabel TV SAT nie prezyl to dolutuje do plytki ok 10 cm cienszego a potem go polacz z kablem od TV SAT.
    Nie uzywaj byle jakiego kabla bo duzo stlumi sygnal.
    Dlatego polecam Ci kabel uzywany do TV SAT bo ma male tlumienie i nie jest za bardzo sztywny.
    Kabel wprowadz od dolu plyty mocujacej naped aby nie wiercic otworow w obudowie plastikowej a tak masz gwarancje ze Ci woda nie wejdze do srodka.
    Napisz jak Ci poszlo z antena, czy nastapila poprawa.
    Pozdrawiam i zycze sukcesow.

Futek2
    amigos
    Level 16  
    Ok. Dziękuję za pomocne materiały. Zrobię antenę i spróbuję. Sam jestem ciekaw efektów :)

Okazało się, że antena wbudowana nie była wysunięta poza wewnętrzną zabudowę.Po wysunięciu z pierwszej komory wszystko jest ok. Dziękuję.