Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor czy bedzie dzialał?

mateuszek3064 25 Mar 2012 20:08 1777 2
  • #1 25 Mar 2012 20:08
    mateuszek3064
    Poziom 11  

Chciałem zrobić sobie kompresor z tego lodówkowego i nawet wszedłem w posiadanie takowego tylko jest mały problem przy nim był takie małe coś nie wiem jak się to nazywa duciki owiniete były na to i obudowa tylko ze to sie rozleciałoi nie mam tego a jest to stary kompresor z równie starej lodówki.
    kompresor czy bedzie dzialał?
    na zdjęciu widać taki kabelek żółty to jest masa chyba a ten drugi to też od prądu. Wydaje mi się że trzeba tylko podpiąć pod te dwa prąd zwykłym kablem i powinno działać ale nie jestem pewny więc pytam sie bo nie wiem co było wpiete w te dwa bolce na dole?

0 2
  • #3 05 Kwi 2012 00:12
    expert242
    Poziom 12  

Witam tutaj zgromadzonych. Jak już kolega mateuszek3064 pyta o sprężarkę od starej lodówki powiem wprost. Po pierwsze jak się uruchamia, po drugie jak ją podłączyć. Mamy do czynienia z hermetyczną sprężarką tłokową, więc jak się coś demontuje to polecam na przyszłość zostawić sobie przekaźnik wraz z termikiem i po problemie. Górny bolec prawdo podobnie jest od uzwojenia pracy silnika czyli termik, natomiast dwa dolne to uzwojenie rozruchowe czyli przekaźnik. I teraz ważna informacja dotycząca należy dobrać odpowiedni przekaźnik do sprężarki (kompresora) bo inaczej będzie buczał silnik czyli nie wystartuje, co może spowodować przepaleniem się uzwojenia silnika. Polecam wziąć kompresor ze sobą do zakładu naprawy AGD lub napraw chłodniczych i tam odpowiednio wytłumaczą i sprawdzą kompresor i powiedzą jaki przekaźnik lub kondensator zastosować. To tyle na ten temat:)

0