Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv do 1600 zł - xbox 360, divx, mkv

romano_1982 25 Mar 2012 21:04 1423 2
  • #1 25 Mar 2012 21:04
    romano_1982
    Poziom 8  

http://allegro.pl/samsung-le32d400-nowa-cena-wysylka-ubezp-i2205477110.html

Witam, zwacam się z prośbą o doradzenie w sprawie kupna tv. Więc konkrety:

odległość od ekranu: 3m
    pokój: 10 m2, ciemny, słońce tylko rano (z czasem to się może zmienić, w planach przeprowadzka)
    jaki masz obecnie telewizor: 29 cali CRT Philipsa
    jakie programy najczęściej oglądasz: sporty walki, dokumentalne, czasem mecz, dziecko bajki
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 90% wieczorem, 10% w dzień
    preferowana wielkość telewizora: 32' - 42'
    preferowana marka: brak uprzedzeń
    jakie urządzenia będą podłączone: xbox 360, playstation 2, telewizja dialog i naziemna, odtwarzacz divx, wzmacniacz z głośnikami, czasem PC
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% xbox360, 20% playstation 2, 20% filmy divx, 20% telewizja dialog / naziemna
    oglądanie filmów /gra: 40%/60%
    jakimi złączami: HDMI do x360, tunera tv, odtwarzacza, Component do ps3, chcinche do wzmacniacza, scart też mi potrzebny
    ilość potrzebnych złącz: min 2 HDMI (optymalnie 3), mian 1x Chinche, min 1x Scart, min 1x Component
    ma stać czy wisieć: stać
    jaka klasa cenowa: 1200-1600

Parametry tv takie by gry z xboxa 360 wyglądały jak najlepiej. 100 Hz, niski input. To priorytet. Na obecnym tv nie rozczytam czcionek z gier rpg i nie odkrywam możliwości konsoli. Gry RPG, strzelanki, kinect, platformówki.
    Playstation 2 wiem, że nie będzie wyglądać tak dobrze jak na crt, ale oby było znośnie i bez tragedi. Niby na koblu component obraz jest całkiem dobry.
    Drugi priorytet to filmy divix, mkv. Chciałbym wreszcie móc obejżeć coś w wysokiej jakości.
    Co do tv to na razie mam z dialogu, bez kanałów hd. Na nowym mieszkaniu pierw będzie naziemna, potem się okaże co dalej.
    Bardzo ważne są dla mnie wyjscia chcinch na audio (2 kanałowe), wzmacniacz tylko w taki sposób mogę podłączyć.
    Czy full hd, czy hd ready - szczeże, nie mam pojęcia. Byle lepiej w grach było i filmach.

Z dodatków konieczny tuner dvb-t. Chciałym mieć odtwarzanie filmów divx, mkv, mp3, zdjęć z dysków hdd (500 mb, ntsc format pliku) przez usb - wtedy nie podłańczałbym odtwarzacza divx.
    Miło by było mieć klienta youtube lub ewentualnie inne internetowe pierdoły.
    Jeżeli koszt modelu tv z tymi dodatkami nie były droższy niż 200 zł, od tv z identycznymi parametrami oraz jakością obrazu ale bez dodatków (tylko z dvb-t)

Bardzo proszę o rady i propozycję, jest taki wybór tv że człowiek głupieje co jest warte zakupu a co nie.

Myślałęm o takim SAMSUNG UE32D4000, ale odświeżanie 50 hz, brak full hd i brak 2 kanałowego wyjścia audio, więc odpada.

Może ktoś szukał tv do podobnych celów co ja i znalazł odpowiedni...

• #3 26 Mar 2012 08:27
    romano_1982
    Poziom 8  

dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Widzę, że jednak będę musiał nagiąć budżet. Samsung to konkretnie UE37D5000, tak?
    a wynalazki LG? seria lk530 bądź lv3550, choć nie widzę tam możliwości podłączenia wzmacniacza, nie mogę się doszukać wyjść audio

Czytam opisy i ponoć Panasonica i Samsunga nie da się podpiąć do mojego wzmacniacza, brak wyjść audio chinch. Wszędzie tylko optycznie wyjście audio. Nawet nie spodziewałem się, że kupno tv będzie aż takim problemem.

Znalazłem jeszcze LG 42PT353, ale jak zwykle nie widzę wyjścia audio...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson