Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen CX L-Jetronic wypadająca iskra

25 Mar 2012 22:55 1470 9
  • Poziom 2  
    witam,
    mam problem z Citroenem CX 25 GTi TURBO.
    po nagrzaniu silnik gubi iskrę. podczas jazdy obrotomierz czasem spada w dół i auto dławi się. po 1-2 sekundach jedzie dalej. dzieje się to tylko podczas jazdy i przy obciążeniu. na biegu jałowym wszystko jest ok. zdarza sie też, że mam problem ruszyć z miejsca - strzela, dusi się i wreszcie zaskoczy i jedzie.
    tylko na ciepłym silniku.
    co to może byc?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    habrych napisał:
    obrotomierz czasem spada w dół i auto dławi się
    Masz podpowiedź!
  • Poziom 42  
    Tam masz chyba jeszcze kopułkę i palec i przewody....to sprawdź ich stan (może w nocy) lub zawilgocenie...
  • Poziom 2  
    cewka zmieniona z drugiego sprawnego Cx-a, przewody, kable, swiece tez.
    caly czas to samo.
  • Poziom 35  
    Masz schemat do niego? Jak tam jest zapłon zrealizowany? Wyprzedzenie mechanicznie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    sa 3 moduly/komputery. dwa boscha i jeden mitsubischi. wszystkie sa ze soba polaczone. cewke zmienilem 2 albo 3 razu na inna. z racji wieku auta nie moge kupic nowej ale mam inne takie auta i moge z nich wyjmowac. we wszystkich dzialaja wiec nie mam powodu sadzic, ze akurat w tym aucie to cewka.
    komputery rowniez podmienialem. nawet przeplywomierz i przepustnice zmienialem na inna. czujniki wszyskie nowe. czujniki polozenia walu nowe. rece juz mi opadaja bo sezon sie zaczyna, a samochod stoi w garazu...

nawet akumulator i alternator na wszelki wypadek zalozylem nowy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Bo problem leży w wiązce a nie w "podzespołach" auta.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    tez myslalem przez chwile o problemi w wiazce. moze gdzies przetarta itp. nic nie znalazlem a po drugie to dlaczego przerywa tylko gdy silnik jest cieply?