Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DG 6145 wywala różnicówkę-grzałka czy coś innego?

majster222 25 Mar 2012 23:54 2783 2
  • #1 25 Mar 2012 23:54
    majster222
    Poziom 12  

Witam,

zmywarka była już w domu który kupili znajomi. Rok produkcji 2000. Jej historia więc nie jest znana (czy i kiedy działała) ale na pewno była nie używana przez co najmniej kilka miesięcy.

Problem:
    Po włączeniu nabiera wodę i po jakimś czasie-kilka minut (podejrzewam-gdy grzałka zaczyna grzać) wywala różnicówkę.
    Zmywarka od spodu suchutka. Wymontowałem grzałkę, sprawdzając omomierzem ma 34Ω. Sądzę, że przebicia nie ma-omomierz nie pokazuje nic po podłączeniu do poszczególnych pinów i złączeniu go z masą grzałki-zarówno na sucho jak i po zanurzeniu grzałki w wodzie.
    Włożyłem grzałkę do miski z wodą, podłączyłem 230V. grzeje bez problemu. ALE wkładając próbnik do wody pokazuje przebicie. Różnicówki mi nie wywaliło-grzałka grzała kilka minut i zaczęła grzać wodę.
    Grzałkę więc bym wykluczył...chyba?

Co jeszcze może być przyczyną wywalania różnicówki ?

0 2
  • #2 26 Mar 2012 14:46
    egon42
    Poziom 37  

Aby wywaliło różnicówkę, wystarczy dość duża upływność między grzałką a obudową i trzeba sprawdzić, czy ma przejście między grzałką a obudową najlepiej jak grzałka jest mokra. Często nie trzeba wyciągać grzałki, wystarczy ją odłączyć od zasilania i sprawdzić, czy wtedy wybije różnicówkę.

0
  • #3 26 Mar 2012 15:53
    majster222
    Poziom 12  

egon42 napisał:
    Aby wywaliło różnicówkę, wystarczy dość duża upływność między grzałką a obudową i trzeba sprawdzić, czy ma przejście między grzałką a obudową najlepiej jak grzałka jest mokra. Często nie trzeba wyciągać grzałki, wystarczy ją odłączyć od zasilania i sprawdzić, czy wtedy wybije różnicówkę.

Ale to przejście próbowałem zmierzyć miernikiem-nie pokazało mi żadnego-nawet na grzałce zanurzonej w wodzie-czy to nie świadczy o sprawnej grzałce?

Rozumiem więc, żeby odłączyć tylko grzałkę i spróbować włączyć zmywarkę na jakiś program zmywania?
    Jeżeli nie wywali grzałka będzie do wymiany.

0