Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja tonera w Xerox Phaser 3010

25 Mar 2012 23:56 14388 28
  • User removed account  
  • TermopastyTermopasty
  • Level 15  
    Ten czip ma kostkę 1,5mm/1,5mm bez żadnych oznaczeń więc trudno stwierdzić czym to ugryźć. Na obecną chwilę można zakupić czip na 2300 stron za ok 50zł.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    trochę odkopuję temat, ale nie ma innego o tej drukarce.
    Z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, toner startowy starcza na ~700stron. W sklepie Agawa można kupić chip zliczający na 2300stron. Czy jeżeli ten chip odliczy swoje 2300stron, to wtedy wystarczy ten chip podmienić na nowy?

I kolejne pytanie: czy pojawił się może sposób na "oszukanie" układu liczącego? Na elektrodzie widziałem temat dotyczący modelu 3140, gdzie wystarczyło polutować zworkę między pierwszym i ostatnim pinem układu na chipie liczącym. Działać to będzie w modelu 3010?

Interesuję się modelem 3010, bo kosztuje niecałe 200pln, a w przypadku tak taniego sprzętu lepiej dowiedzieć się zawczasu, jakie są koszta eksploatacji ;)

z góry dzięki!
  • Level 9  
    Odkopuję temat. Czy ktoś może ma już tę drukarkę i regenerował toner? Znajomy ma 3140 i jest bardzo zadowolony, zastanawiam sie w jakim stopniu 3010 jest do tamtego modelu podobna, tzn czy tez w stosunkowo łatwy sposób można zregenerować samemu toner
  • Level 15  
    Na Allegro widziałem zestaw do regeneracji (toner - czip) na 2200 stron za 65zł ale nie testowałem. W inny sposób ciężko będzie oszukać chyba że przez ponowne zaprogramowanie czipa o ile jest to możliwe.
  • User removed account  
  • Level 15  
    Witam
    Czy w związku z tym toner (czip) do Epsona Aculaser M1400 lub MX14 będzie działał w Xerox Phaser 3010 lub 3045 ? Na allegro czip do Epsona jest znacznie tańszy.
  • User removed account  
  • Level 15  
    Mimo że Xerox Phaser 3010 to bliźniak Epsona Aculaser M1400 czip z Epsona nie działa w Xerox :cry:
  • Level 9  
    odkopuje temat, czy ktoś regenerował już toner w swojej xerox phaser 3010 ? a konkretnie chodzi mi o to trzy sprawy :
    1: czy z chipem było wszystko ok? czy nie było żadnych problemów ?
    2: ile zasypki trzeba wsypać ? czy mając np 100g można wsypać połowę i potem ewentualnie dosypać ?
    3: czy kupował ktoś zasypka i chip?

Dodano po 5 [minuty]:

i jeszcze chciałbym ostrzec wszystkich, którzy zamierzają kupić zamiennik TBprint. Toner dedykowany do Phaser 3010 nie pasuje fizycznie! Osoba przyjmująca ode mnie reklamacje powiedziala, ze ten model (tx-3010n) jest na rynku od dwoch miesiecy i z modelem 3010 jest niekomatybilny(byłem kolejną osobą z tym problemem)

Moderated By rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link usunięto.

• Level 14  
    apaczoos wrote:
    odkopuje temat, czy ktoś regenerował już toner w swojej xerox phaser 3010 ? a konkretnie chodzi mi o to trzy sprawy :
    1: czy z chipem było wszystko ok? czy nie było żadnych problemów ?
    2: ile zasypki trzeba wsypać ? czy mając np 100g można wsypać połowę i potem ewentualnie dosypać ?
    3: czy kupował ktoś zasypka i chip?

Dodano po 5 [minuty]:

i jeszcze chciałbym ostrzec wszystkich, którzy zamierzają kupić zamiennik TBprint. Toner dedykowany do Phaser 3010 nie pasuje fizycznie! Osoba przyjmująca ode mnie reklamacje powiedziala, ze ten model (tx-3010n) jest na rynku od dwoch miesiecy i z modelem 3010 jest niekomatybilny(byłem kolejną osobą z tym problemem)

AD1. Jeśli chip będzie przeznaczony na nasz region to będzie działał nie będzie z nim problemów pod warunkiem, że drukarkę będziemy mieli również na ten sam region. Wydrukuj stronę testową z drukarki powinno być w oprogramowaniu gdzieś coś takiego jak printer setings. Na wydruku szukaj linijki REGION z liczbą obok. Powinna być cyfra 1. Jeśli masz inną będzie potrzebny inny chip, a Twoja drukarka pochodzi prawdopodobnie z importu.

AD2. Te tonery są sypane mniej więcej w połowie. Nie proponuję sypać więcej bo mieszak może nie wytrzymać. Lepiej uzupełniać systematycznie.

AD3. Proszek musi się dobrze mieszać z oryginałem, jeśli będzie nie taki to wydruk będzie szary, będziesz miał odbicia. Po zmieszaniu czeka Cie wyciąganie proszku z modułu, albo przedrukowanie go ~150 stron.

Bzdury Ci powiedzieli, że dostępne zamienniki 3010 są niekompatybilne z Twoją drukarką. Jeśli TB PRINT nie wchodził to widocznie nie mają pojęcia co sprzedają i nigdy nie testowali tego co sprzedają... drukarki są regionalizowane w bardzo prosty sposób można sprawić, aby do 3010 pasował epson m1400 czy nawet nieznany w naszym pięknym kraju Fujixerox P105/P205.

W sprawie chipa proponuję również sprawdzić:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11720147#11720147
  • Level 9  
    wielkie dzięki za odpowiedź, a co do TB print to przekonałem się na własnej skórze. Zakupiłem toner tx-3010n, na odpakowaniu jest podany mój model a mimo to nie pasuje, a jeśli ktoś mi nie wierzy chętnie podeślę fotki, na których widać różnicę w budowie :) toner już im odesłałem i teraz czekam na pieniądze (ich serwis uznał, że wystąpił błąd przy projektowaniu i do modelu 3010 nie pasuje).

w takim razie zamawiam toner.
    własnym doświadczeniem i opinią podzielę się w tym temacie za kilka dni
  • Level 14  
    apaczoos wrote:
    wielkie dzięki za odpowiedź, a co do TB print to przekonałem się na własnej skórze. Zakupiłem toner tx-3010n, na odpakowaniu jest podany mój model a mimo to nie pasuje, a jeśli ktoś mi nie wierzy chętnie podeślę fotki, na których widać różnicę w budowie :) toner już im odesłałem i teraz czekam na pieniądze (ich serwis uznał, że wystąpił błąd przy projektowaniu i do modelu 3010 nie pasuje).

w takim razie zamawiam toner.
    własnym doświadczeniem i opinią podzielę się w tym temacie za kilka dni

Ja Ci wierzę, bo tak na pewno było. Pewnie różnił się klapką zasłaniającą "otwór wylotowy" tonera.

Daj znać czy działa sposób z obejściem czipa z podanego linku. Sam jestem ciekaw bo drukarka kupiona stoi u teścia i musi być tani wydruk :D
  • Level 9  
    Właśnie tą klapką się różnił:)

podzielę się moimi doświadczeniami po kilku pierwszych stronach wydrukowanych(mam nadzieję, że w ogóle ruszy:D)

_J_O_K_E_R_ - nazwa użytkownika allegro od którego zamawiam chip i zasypkę
  • Level 14  
    apaczoos wrote:
    Właśnie tą klapką się różnił:)

podzielę się moimi doświadczeniami po kilku pierwszych stronach wydrukowanych(mam nadzieję, że w ogóle ruszy:D)

_J_O_K_E_R_ - nazwa użytkownika allegro od którego zamawiam chip i zasypkę

Brałem u nich opc i chip dla ciotki epl6200, nie było problemu z działaniem.
    Jak nie ruszy to zobacz tą metodę z zaklejaniem styków na starym chipie bardzo jestem ciekawy czy zadziała, a sam z braku czasu nie mam kiedy sprawdzić.

Sprawdziłem zamiennik JetWorld do tytułowego xeroxa i działa na 3010, wydruk ok. Użyty jako pierwszy toner po startowym. Musiałem na szybko kupić gotowy. Klapka chip wszystko pasowało.
  • Level 11  
    Staszny chłam sprzedają część rzeczy działa część nie, wiec jak kto trafi kupuja na "tony chipy a potem klienci maja problem z oprogramowaniem w chipach bo np samsung co jakis czas aktualizuje oprogramowanie Oni nie maja mozliwości zwrotu więc takie sprzedają a potem twierdzą że mogliśmy nie aktualizować drukarki, albo że drukarka jest " korporacyjna sam to usłyszałem i byłem zaskoczony :) nie ma czegoś takiego wina atramentów Proszki uniwersalne do cb400 sprzedają ten sam co do q6000 po zasypaniu sypie na listwach twierdzą ze źle był naopełniony nieprawda !!
  • Level 9  
    dzięki za odp, bo jeszcze nie zamówiłem :) w takim razie jaki zamiennik polecasz ?
  • Level 11  
    Bardziej chodziło o podzespoły zamiennik obojętnie jaki, ważne żeby kupic chip który chodzi i nie dać sie zrobic w wała. Przy zamiennikach chińczycy robia juz tak ze aktualizują soft w chipach często było tak, że ich chipy nie działały z nowej dostawy a tonery drukowały i były ok Każdy toner 100% new jest robiony w chinach mała różnica
  • Level 2  
    Witam serdecznie
    dopnę się do tematu
    może ktoś ma podobny problem z drukarką

po wymianie chipa i dosypaniu tonera (oczywiście z Allegro - pomimo że nie był to najtańszy zamiennik) drukarka zaczęła nie dopalać wydruków,
    tj. po wydrukowaniu kartki, kiedy biorę kartkę to mogę strzepnąć cały wydruk, który jakby się nie lepi do kartki.
    Wymieniałem już dwa kolejne regenerowane tonery i sytuacja powtarza się cały czas. (wydrukowałem około 200-250 stron)
    Chcę zakupić nowy toner (oryginalny), ale sprzedawca jak opowiedziałem mu co się dzieje powiedział że to nie wina zasypek tylko samej drukarki.
    Spotkał się może ktoś z takim problemem?
  • Level 31  
    Jesli masz taki objaw to spawdz piec. Zrób z 10 testowych wydruków i zobacz czy kartka wychodząca z drukarki jest gorąca .. jesli nie to masz brak grzania lub niedogrzewanie ( uszkodzony halogen / układ kontroli temperatury )
  • Level 2  
    Dziś wróciłem do szukania przyczyn

Tak jak podpowiedział Kwazor zrobiłem kilka wydruków
    z obserwacji

- na pierwszy rzut poszły fotki (nigdy nie drukowałem fotek na monochromatycznym laserze bo i po co), ale do rzeczy wydrukowane fotografie na 15 wydruków może z 5 było takich z których rozsypywał się toner inne były w miarę dobra a niektóre nawet powiedziałbym że rewelacyjne tj. wydruk ani się nie rozsypywał ani nie było na nim zbędnych dodatkowych plam z tonera

- no to kolejne 15 wydruków tym razem jakaś książka z pdfa - i co no tu już dramat każda strona to brakujące litery, a po potrząśnięciu kartkami prawie połowa znalazła się na moim biurku - tekst w ogóle nie do odczytania

- no to kolejna próba kolejne 15 kartek tym razem wydruk białych niezapisanych stron - i tu wynik że na około 8 stronach znalazły się pozostałe litry z drukowanej wcześniej książki. Dziwne bo przy wydruku 15 stron nie na pierwszych stronach pojawiły się brakujące litry czy nawet całe wyrazy tylko np. na 3 7 10 11 12 reszta stron była albo bez śladu albo były na niej zaschnięte resztki tonera, które można było usunąć

Drukarka rozgrzała się (najbardziej chyba w górnej części)

tak wygląda bęben po wydruku fotografii

a tak po druku pdfa

po wyczyszczeniu bębna i całej drukarki wewnątrz sytuacja się powtarza
  • User removed account  
  • Level 2  
    Sługa WSI wrote:
    Witam,
    wygląda na to, że utrwalanie obkleiło się resztkami tonera. Można to czyścić z pomocą IPA, ale bardzo delikatnie.

wyjaśnisz mi co to IPA ???

Sługa WSI wrote:

A i jeszcze takie pytanie - te zdjęcia to na jakim papierze drukowałeś, jeśli na fotograficznym to czy dedykowanym do laserów?

drukowałem na zwykłym papierze do drukarek laserowych.

Dodano po 1 [minuty]:

dobra już wiem co to IPA

Alkohol izopropylowy

dzięki spróbuje to wyczyścić i dam znać oczywiście czy pomogło
  • Level 31  
    Toner syf jesli przykleja sie do OPC .... i nieodchodzi.... teraz to trzeba by rozebrac całe podawanie toneru i dac nowy toner ..

Ps. Co to za marka tego syfu ?
  • Level 22  
    Witam, chętnie przeczytam kilka zdań na temat materiałów eksploatacyjnych jakie kupujecie do tej drukarki. Które tonery są sprawdzone i można im zaufać? Nie chciałbym podobnej przygody jak kolega ~pellop.
  • Level 14  
    Ja właśnie też kupiłem tani zamiennik w kartonie Quantec "Premium" i również mam ten problem z odbiciem i luźnym tonerem na kartce.

Chcę zamówić jakiś lepszej jakości. Ktoś może polecić dobrego producenta zamienników do Xeroxa 3010 3045?

Dzięki
  • Level 1  
    Problem sypiącego się tonera rozwiązany!!!

Nie wiedzieć dlaczego w tej drukarce po pewnym czasie rozregulowuje się prędkość wygrzewania tonera.

Chodzi o to, że papier w drukarce przesuwa się za szybko, przez co piec nie jest w stanie go odpowiednio wygrzać.

Aby rozwiązać ten problem należy wejść na stronę Xeroxa, ściągnąć CD Package i zainstalować program.

Przed zabawą z ustawianiami polecam przejrzeć instrukcje, dostępne w wersji polskiej i angielskiej. Strony 46-55. (niestety nie mogę zamieszczać linków!)

Wersja polska jest tak parszywie przetłumaczona, że szkoda gadać. Warto odszukać nazwy procedur w wersji angielskiej.

Po uruchomieniu programu Launcher (z CD Package) należy wybrać Printer Settings Utility, swoją drukarkę, oraz Printer Maintaince.
    W tym menu należy zwiększyć wartości, u mnie było zero, zmieniłem na +3.

W instrukcji jest dokładnie opisane co odpowiada za jakie parametry druku.

Przy okazji można oczyścić głowice, wydrukować kilka raportów etc.

Naprawa zajęła mi jakieś 15 minut. Drukarka działa bez problemu.

Miłej zabawy i pozdrawiam!
  • Level 14  
    U mnie na 3045 opcje te zmieniałem bezpośrednio z guzików i ekranu drukarki ale opcje chyba były takie same. Musiałem podkręcić Temperaturę do +2 oraz BTR.
    Dziwne jest tylko to że zaczęło się to po zmianie tonera. Po powrocie do oryginału problem nadal występował mimo wydrukowania wielu stron.
  • Level 11  
    Regeneracja tonera cd..
    https://www.youtube.com/watch?v=8T-98YsuB4c
    Jeżeli nie widzi dalej Fx DocuPrint P205 b. Trzeba wszystkie sterowniki odinstalować tak Fx DocuPrint P205 b jak i Phaser 3010. Restart kompa (sterowniki do Phaser 3010 zostaną w systemie) sam komputer znajdzie drukarkę nie instalując oprogramowania. Wtedy zmieniamy we właściwościach drukarki Phaser 3010 na Fx DocuPrint P205b. Pobieramy oprogramowanie ze sterownikiem ze strony http://onlinesupport.fujixerox.com/processDri...rce=fxpc&oslist=Windows+10+64bit&lang_list=en i instalujemy oprogramowanie. Reszta jak na filmie.