Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7750G Czarny ekran

26 Mar 2012 10:06 4318 8
  • Poziom 2  
    Witam !
    Mam mały problemik Laptop jak w opisie .
    Bawiłem się odblokowanym biosem .
    grzebałem w ustawieniach karty graficznej zmieniałem MB , matrycy ustawiałem rozdielczość ,a co najgorsze ustawiałem waty dla procesora pod turbo I7
    Teraz problem wygląda tak .
    laptop się włącza , ale nie ma obrazu nigdzie ani na matrycy , ani za zewnętrznym monitorze , ani na hdmi .
    lptop po włączeniu wchodzi na obroty wiatrak , próbuje czytać płyte po 20 sek zwalnia wiatrak , świeci tylko dioda zasilania .
    ma ktos pomysł jak powinien wyglądac plik Recovery do biosu płyta gł P7YE
    Dalej FN +ESC działa Lap się włącza wiatrak na full ale nie da się wyłączyć .
    Bateria od biosu nic nie daje Po jej wyjęciu nie ma napięcia na całej płycie tzn ze drugiej baterii nie ma??
    Uwalony proc raczej nie bo jest ciepły .
    Uwalona grafa nie wiem jak stwierdzić ??
    Uwalona matryca , powinien być obraz na zewnętrznym manitorze .
    Al nie będzie jak jest uwalona Grafa .
    Wszelkie pomysły wprowadzę w życie . :D
    Płyte główną już wyciagałem .
    Czy Jak jest uwalony proc to laptop się bedzi włączał .??

Sorki za 100 pytań do ale ja lubie dużo wiedzieć .
  • Poziom 13  
    w jaki sposób odblokowałeś tego biosa?
    i na jak długo wyjmowałeś baterie?
  • Spec od komputerów
    Zaprogramuj bios sprawdzonym wsadem, przez te zabawy to płytę mogłeś sobie załatwić.
  • Spec od komputerów
    Pozostaje wizyta w serwisie.
  • Poziom 9  
    Witam,
    już dawno było to rozpatrywane,
    mam podobny problem, odblokowałem bios zmieniłem coś w nim i komp się uruchomił.
    Ale za 2 czy trzecim razem padł. Wyjecie baterii nic nie dało. Takie same objawy.
    Laptop siedzi teraz na gwarancji w Czechach na szczęście przyjęli go. Mam nadzieję ze napiszą co sie stało bym wiedział czego w przyszłości uniknąć. A chciałem tylko by chodziło mi przełączanie grafik.
    A czy w ogóle ktoś tego dokonał?..
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Co to znaczy "odblokowałem BIOS"? Jak tego dokładnie dokonałeś? Co w nim zmieniłeś? Podaj model laptopa.
  • Poziom 9  
    A więc tak,
    jest to laptop Acer 7750G jak w temacie.

Ze strony http://www.bios-mods.com/BIOS/
    pobrałem bios do tego modelu. Wgrałem go normalnie jak aktualizacje biosu.
    Laptop uruchomił się ponownie poprawnie. I tak z 2 razy.
    Następnie próbowałem zainstalować sterowniki do karty graficznej(niby odblokowujące przełączanie grafik), ale nie pomyślałem by robić jedną rzecz naraz i po uruchomieniu ponownym bo sterowniki wymagały jeszcze uruchomienia przed dokończeniem instalacji wszedłem do biosu i coś pozmieniałem w ustawieniach karty graficznej by włączył się moduł przełączania. No i laptop po restarcie się jeszcze raz uruchomił albo i nie bo nie pamiętam.
    I teraz leptop siedzi w naprawie już 3 tydzień, dziś dzwoniłem podobno czekają na płytę główną która ma przyjść do nich skądś z zagranicy.[/code]
  • Spec od komputerów
    badolandia napisał:

I teraz leptop siedzi w naprawie już 3 tydzień, dziś dzwoniłem podobno czekają na płytę główną która ma przyjść do nich skądś z zagranicy.[/code]

Co to za serwis który nie naprawi płyty lecz od razu wymienia na nową.
    Czy chociaż pokusili się o przeprogramowanie biosu, próbę naprawy.