Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka pracująca ww sieci LAN- po wprowadzeniu hasła administratora nie działa

26 Mar 2012 11:20 1383 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich i liczę na Państwa pomoc.

Opis problemu:

1. Na komputerze A zainstalowałem drukarkę stacjonarną i udostępniłem ją w sieci. Komputer B widzi drukarkę, zainstalowałem sterowniki – drukarka drukuje. Oba komputery pracują na Windows Vista Business.

2. Na komputerze A ustawiłem hasło administratora ( wcześniej było bez hasła), na komputerze B ustawiłem hasło administratora (wcześniej było bez hasła). Na komputerze A po zalogowaniu mogę drukować, natomiast na komputerze B już nie. Sprawdziłem prawa do drukarki : Grupa Wszyscy pa pełen dostęp, dodałem użytkownika Gość, pełen dostęp do drukarki. Nie drukuje!

3. Postanowiłem usnąć hasło na komputerze A – nic nie pomogło, nadal nie drukuje na komputerze B, mimo że drukarka jest zainstalowana poprawnie. Postanowiłem odinstalować drukarkę na komputerze B, a następnie dodać ją ponownie. Podczas dodawania drukarki każe mi się zalogować na komputer A, wiedz loguje się jako gość, dodaje drukarkę, test – drukarka drukuje stronę, niby jest dobrze. Robie restart komputera B, drukarka znowu nie drukuje!

4. Wiem, że coś jest z prawami dostępu, jednak nie mam aż tak dużej wiedzy informatycznej i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Ktoś potrafi sobie z tym poradzić?
  • Poziom 16  
    Spróbuj:
    Code:
    Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania

Tam masz sekcje: "Udostępnianie chronione hasłem" zaznacz na "wyłącz".
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem i mam Wyłączone Udostępnianie chronione hasłem. Kiedy drukarka jest już zainstalowana na jednostce B, to nie wymaga logownia na jednostkę A. Kiedy próbuje zmienić właściwości dokumentu wysłanego do drukarki, to mówi access denied. A grupa wszyscy (Everyone) ma dostęp na wszystko możliwe.

Pytanie czemu komputer A nie dopuszcza komputera B - który powinien mieć dostęp, który miał dostęp przed założeniem hasła Admin.