Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO, prędkościomierz, wskaźnik paliwa!

Vinyl21 26 Mar 2012 12:17 2778 4
 • #1 26 Mar 2012 12:17
  Vinyl21
  Poziom 6  

  Witam. Mam problem z moim VW Polo 8V, rocznik 98. Otóż mam problem typu, że podczas jazdy najczęściej zdarza się to w dłuższych trasach nagle wskazówka od prędkościomierza zaczyna wariować, objawia się to w sposób taki że np. od 60-40 km/h zaczyna tak szybko mrugać, ruszać się, zdarza się też tak że opada na sam dół tzn. na O! i tam się zawiesza, dopiero po kilkunastu km jakby się odwiesza, ale problem z mruganiem nadal występuje. Drugim zjawiskiem które pojawia się wraz z problemem ze prędkościomierzem jest to że mam problem ze wskaźnikiem paliwa wtedy gdy jest problem z prędkościomierzem w tym samym czasie pojawia się problem ze wskaźnikiem paliwa. Przy skręcie w prawo wskazówka od paliwa przekręca się w lewo (prawie do końca) i zapala się kontrolka paliwa, zaś przy skręcie w lewo idzie wskazówka paliwa w prawo i wtedy jest "pełny bak" Proszę o podpowiedzi!! co może być przyczyną. Zaznaczę że "czujnik" w kole był sprawdzany "wyczyszczony benzyną ekstrakcyjną". Ja coraz bliżej przybliżam się temu, że problemem może być problem z całym panelem deski rozdzielczej. Proszę o wypowiedzi, jak wy myślicie?

  0 4
 • #2 26 Mar 2012 12:24
  batigol66
  Poziom 17  

  Posprawdzaj kable które wchodza na deske rozdzielcza moze tam coś nie łączy.

  1
 • #3 26 Mar 2012 12:27
  Vinyl21
  Poziom 6  

  To może śmieszne samochód nie posiada osłony silnika i wczoraj jadąc w dalszą trasę w miejscach gdzie droga była w szczerych polach drganie się nasilało, tak jakby wiatr powodował "podrywanie" kabli wiszących "pod silnikiem" głupio to brzmi i nie składnie ale sam już nie wiem co o tym myśleć.

  0
 • #4 26 Mar 2012 12:55
  batigol66
  Poziom 17  

  Jakie podrywanie kabli?Nie rozumiem

  1
 • #5 26 Mar 2012 12:59
  Vinyl21
  Poziom 6  

  Chodzi o to że czasem drganie wskazówki pojawia się np. w sytuacji gdy najadę na jakiś dołek i wtedy zaczyna drgać. Na zimnym silniku też nigdy taka sytuacji się nie zdarza tylko wtedy gdy jest rozgrzany. A o kablach co pisałem we wcześniejszym poście to chodzi o to że wskazówka też drgała gdy jechałem szybko drogą nie osłoniętą drzewami. Głupie to ale mówię jak jest. Być może było grzebane w liczniku by zmniejszyć przebieg. Co o tym myślisz (myślicie) ? Auto mam dopiero równy miesiąc więc jeszcze dobrze go nie znam.

  0