Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW POLO, prędkościomierz, wskaźnik paliwa!

Vinyl21 26 Mar 2012 12:17 3969 4
 • #1
  Vinyl21
  Level 8  
  Witam. Mam problem z moim VW Polo 8V, rocznik 98. Otóż mam problem typu, że podczas jazdy najczęściej zdarza się to w dłuższych trasach nagle wskazówka od prędkościomierza zaczyna wariować, objawia się to w sposób taki że np. od 60-40 km/h zaczyna tak szybko mrugać, ruszać się, zdarza się też tak że opada na sam dół tzn. na O! i tam się zawiesza, dopiero po kilkunastu km jakby się odwiesza, ale problem z mruganiem nadal występuje. Drugim zjawiskiem które pojawia się wraz z problemem ze prędkościomierzem jest to że mam problem ze wskaźnikiem paliwa wtedy gdy jest problem z prędkościomierzem w tym samym czasie pojawia się problem ze wskaźnikiem paliwa. Przy skręcie w prawo wskazówka od paliwa przekręca się w lewo (prawie do końca) i zapala się kontrolka paliwa, zaś przy skręcie w lewo idzie wskazówka paliwa w prawo i wtedy jest "pełny bak" Proszę o podpowiedzi!! co może być przyczyną. Zaznaczę że "czujnik" w kole był sprawdzany "wyczyszczony benzyną ekstrakcyjną". Ja coraz bliżej przybliżam się temu, że problemem może być problem z całym panelem deski rozdzielczej. Proszę o wypowiedzi, jak wy myślicie?
 • #2
  batigol66
  Level 17  
  Posprawdzaj kable które wchodza na deske rozdzielcza moze tam coś nie łączy.
 • #3
  Vinyl21
  Level 8  
  To może śmieszne samochód nie posiada osłony silnika i wczoraj jadąc w dalszą trasę w miejscach gdzie droga była w szczerych polach drganie się nasilało, tak jakby wiatr powodował "podrywanie" kabli wiszących "pod silnikiem" głupio to brzmi i nie składnie ale sam już nie wiem co o tym myśleć.
 • #4
  batigol66
  Level 17  
  Jakie podrywanie kabli?Nie rozumiem
 • #5
  Vinyl21
  Level 8  
  Chodzi o to że czasem drganie wskazówki pojawia się np. w sytuacji gdy najadę na jakiś dołek i wtedy zaczyna drgać. Na zimnym silniku też nigdy taka sytuacji się nie zdarza tylko wtedy gdy jest rozgrzany. A o kablach co pisałem we wcześniejszym poście to chodzi o to że wskazówka też drgała gdy jechałem szybko drogą nie osłoniętą drzewami. Głupie to ale mówię jak jest. Być może było grzebane w liczniku by zmniejszyć przebieg. Co o tym myślisz (myślicie) ? Auto mam dopiero równy miesiąc więc jeszcze dobrze go nie znam.