Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje

26 Mar 2012 15:25 5234 14
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z kaloryferem ponieważ nie grzeje cały tylko część od góry ok 4 żeberka. Próbowałem go odpowietrzać zaworem po prawej górnej stronie i nic, może ktoś sprawdził by czy jest dobrze podłączony?

Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Gdyby był zapowietrzony to nie grzały by całe górne "żeberka" .
    Zakręć wszystkie inne grzejniki i sprawdź, czy grzeje cały.
  • Poziom 9  
    Nie zakręce reszty bo mam fawiry bez zakręcania, i wymieniłem w łazience na żeberkowy i nie grzeje cały. A kiedyś jak puszczałem wodę z tego zaworka po prawej górnej stronie to grzał do połowy.
  • Poziom 36  
    W takim razie :
    1) Jakiś laik robił CO którego nie można regulować ;
    2) Jakiś laik dobrał grzejnik .
    Na razie tylko do niego możesz mieć pretensje, że jest tak jak jest i nie za bardzo jest tu jak doradzić. Może jedynie wezwij specjalistę aby doprowadził to do stanu w którym da się cokolwiek regulować.
  • Poziom 35  
    Zawory na zasilaniu i powrocie tego grzejnika (co na zdjęciu) to nie są typowe zawory grzejnikowe, lecz zawory kulowe, odcinające, a więc uniemożliwiające regulację temperatury. Grzejnik jest połączony "krzyżowo" czyli najlepiej jak można (ale te zawory trzeba wymienić na właściwe). Czy te grzejniki Faviera, które są w innych pomieszczeniach rzeczywiście nie mają żadnych zaworów? A czy one dobrze grzeją? Jaki był przedtem grzejnik w łazience? Czy grzał? Ten objaw (grzeją tylko 4 górne "żeberka") wskazuje na słaby przepływ wody przez grzejnik (chociaż przy takich zaworach powinien być aż nadto silny). Może przykręcony jest zawór na pionie zasilającym łazienkę (stąd słaby przepływ)? Jeszcze jedno. Czy ogrzewanie jest tam pompowe, czy grawitacyjne? Jeśli grawitacyjne, to przy średnicy gałązek 3/8'' może nie działać (bardzo mały przepływ). Rurka wychodząca ze ściany ma średnicę 1/2'', więc może trzeba było dać tę miedzianą rurkę także o średnicy 1/2''.
  • Poziom 36  
    Ten typ grzejnika nie nadaje się do obiegu grawitacyjnego w tym położeniu. Mam nadzieję, że instalator który to montował miał o tym pojęcie.
  • Poziom 9  
    Wcześniej był fawir i grzał dobrze i nic się nie działo ale wiecie czasy się zmieniają więc był nie ładny i postanowiliśmy go zmienić na taki jaki jest teraz i jest z nim problem. Natomiast fachowców wziołem niby najlepszych w Sandomierzu, o cenie nie piszę bo to już porażka jaką zapłaciłem. Rok temu jak grzał do połowy to jeszcze było ok w łazience ale teraz jest do kitu bo niedawno wymieniałem boiler i spuszczona woda była z instalacji. Nie wiem czy mi przyjmą gwarancję na montaż bo to już drugi rok wyjdzie ale chyba podjadę do nich i zapytam czy to poprawią, a jak nie to będę próbował dalej coś kombinować.

Dodano po 3 [minuty]:

Pompkę mam przy piecu ale wcześniej jak był stary piec to chodziło normalnie grawitacyjnie, a reszta fawirów grzeje dobrze.
  • Poziom 12  
    [quote="Daral"]Witam podłącz tak jak na rysunku i będzie OK.

A dla estetyki z tymi rurkami uciekłbym w ścianę bo widzę że nie ma płytek to nie jest duży problem :)

• Poziom 36  
    Daral napisał:
    Witam podłącz tak jak na rysunku i będzie OK.

A czy możesz wytłumaczyć dlaczego według Ciebie ma być dobrze ?

• Moderator na urlopie...
    marianpassat napisał:

Na zasilaniu postaw trójnik, a do niego wkręć odpowietrznik. Potem dopiero zejście do grzejnika. Powinno pomóc.
  • Poziom 35  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Daral napisał:
    Witam podłącz tak jak na rysunku i będzie OK.

A czy możesz wytłumaczyć dlaczego według Ciebie ma być dobrze ?

Wcale nie musi być lepiej. Najlepsze jest podłączenie "na krzyż". Producenci grzejników drabinkowych przewidują następujące możliwości połączenia: a) krzyżowo (najlepiej), b) zasilanie górą a powrót dołem -wszystko z jednej strony, c) zasilanie i powrót dołem. Ja u siebie dałem zasilanie i powrót z jednej strony (jak b), grzejnik grzeje, chociaż najniższe żeberka zawsze są wyraźnie chłodniejsze i działają wtedy, gdy głowica termostatyczna jest odkręcona na max. Jest to w bloku i ogrzewanie jest POMPOWE.
  • Poziom 12  
    Witam Ponownie
    @mirrzo ma rację, małe (hmm.. DUŻE) niedopatrzenie z mojej strony bo w tym miejscu, gdzie na rys. który teraz zamieściłem jest trójnik miałbyś ( masz) zapowietrzenie.
    Wstawiając tam trójnik z odpowietrznikiem do tego nie będzie dochodzić
    Jednak szybkie myślenie z mojej strony objawiło się tym co zrobił Twój fachowiec od tego grzejnika, jednak stojąc tam tego błedu bym nie popełnił :)

• Poziom 9  
    Witam byłem ostatnio u kuzyna i ma tak zamontowany:
    Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje
    i grzeje mu dobrze ( dom ma tego samego projektu co mój. Grzejnik ma szerszy ale na wysokoś taki sam. To tak jak napisał Daral tylko zrobie tak jak na zdjęciu bo u mnie jest za mało miejsca na odpowietrznik, sprubuję go sam przerobić, bo kupiłem już potrzebne rzeczy, tylko spuszczę wode z instalacji i odpalam ten kit. Napiszczie czy tak będzie dobrze.