Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator 1U 3100 Series DVR bez dysku

Peron01 26 Mar 2012 15:57 2108 9
  • #1 26 Mar 2012 15:57
    Peron01
    Poziom 9  

Witam,
    Proszę o pomoc.
    Jaki najlepiej dysk kupić i co zrobić alby rejestrator zaczął działać. Jakie partycje założyć i co wgrać na dysk. Do rejestratora dołączono płytę CD z programem "Pro Surveillance System" jak go zainstalować?

• #2 26 Mar 2012 21:46
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

A co na to sprzedawca/dystrybutor?
    A co na to instrukcja obsługi?
    Czy nigdy nie instalowałeś jakiegokolwiek programu z płyty CD?

Napisz, jaki napotkałeś problem, bo moderator się przebudzi ;).

• #3 27 Mar 2012 07:58
    Peron01
    Poziom 9  

Problemów jeszcze nie napotkałem bo nic nie robiłem. Nie mam jeszcze dysku.Nie rozumiem tylko jak mam zainstalować program na czystym dysku bez systemu. Rejestrator ma już jakiś system? Po włożeniu HDD wszystko będzie działać??
    W instrukcji od rejestratora jest tylko jak włożyć dysk. O instalacji nie ma nic.

• #4 27 Mar 2012 08:12
    treborsz

Rejestratory, w ponad 90 procentach, posiadają oprogramowanie systemowe zainstalowane na pamięci wewnętrznej. Podejrzewam, że nawet jeśli go uruchomisz bez dysku - także będzie działał (oprócz oczywiście możliwości nagrywania, a w bardzo prostych konstrukcjach bez możliwości podglądu przez sieć).

Skoro w instrukcji jest informacja, jak włożyć dysk, a nie ma informacji, jak zainstalować program - nie zaświtała Ci jakaś "złota myśl"? W instrukcji nie ma zawartych rzeczy, które nie trzeba wykonywać. Zapewne Twój rejestrator nie ma napędu CD - czy to Cie nie zastanowiło?

A co do płyty CD... Czy dokonałeś eksploracji zawartości? Jaśniej - czy włożyłeś płytę do napędu w PC-cie i sprawdziłeś, co jest na niej zapisane? Może tylko instrukcja obsługi, a może aplikacja kliencka do instalacji na PC-cie?

• #5 27 Mar 2012 08:13
    Androidos
    Poziom 13  

wkladamy dysk, formatujemy i nagrywa tyle

• #6 27 Mar 2012 08:19
    Peron01
    Poziom 9  

Jakieś partycje system plików NTFS? FAT32? Na CD są programy klienckie na komórkę i program Pro Sureillance.

• #7 27 Mar 2012 08:26
    treborsz

Androidos napisał:
    Dostałeś odpowiedź na talerzu - pewnie kolega Androidos się zdenerwował. Ja wolę inną metodę - podpowiedzi zmuszające do logicznego myślenia.
    Zatem - co instrukcja mówi na ten temat?
    Peron01 napisał:
    Jakieś partycje system plików NTFS? FAT32?

• #8 27 Mar 2012 08:56
    Peron01
    Poziom 9  

Jak by instrukcja coś mówiła na ten temat to bym tu nie pytał.
    Gdy formatujemy dysk ustawiamy system plików pytanie jaki? Dzięki wszystkim za pomoc. Kupie dysk będę się bawił.

• #9 27 Mar 2012 09:17
    treborsz

Androidos napisał:
    Rozbiorę na czynniki pierwsze czytelną odpowiedź kolego Androidosa:
    1. "Wkładamy dysk" - szczegóły w instrukcji obsługi.
    2. "Formatujemy" - po włączeniu zasilania rejestrator zapewne wykryje nowy dysk, zapewne zada Ci pytanie: "Czy sformatować dysk?". Przystępujesz do konwersacji/negocjacji z rejestratorem. Jeśli odpowiesz "Tak", rozpoczniecie formatowanie (tzn. rejestrator będzie formatował dysk w odpowiedni dla siebie sposób, a Ty będziesz mu kibicował, aby procedura zakończyła się pomyślnie).
    3. "i nagrywa" - tu kolega Androidos zawarł skrót myślowy, bo być może trzeba będzie ustawić parametry nagrywania lub włączyć to nagrywanie.
    4. "Tyle" - cieszysz się, że udało się zdobyć kolejne doświadczenie i kolejną sprawność.

• #10 27 Mar 2012 09:39
    Peron01
    Poziom 9  

Dzięki wielkie nie spodziewałem się ze to będzie takie łatwe.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo