Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon DVD 2930 Po wymianie lasera nie czyta DVD

26 Mar 2012 16:04 4370 6
  • Poziom 10  
    Witam

Mam Denon DVD-2930 ,który czyta już nie wszystkie płyty więc postanowiłem zmienić laser. Kupiłem nowy SF-HD65 i niestety po wymianie jest dużo gorzej niż przed. Wymieniłem na kolejny od innego sprzedawcy i jest dokładnie to samo.

Po ponownym wsadzeniu oryginalnego jest tak jak na starcie.

Pytania
    1. Czy jest taki laser jak SF-HD65B bo jest na oryginalnym literka B ale nie przy samym symbolu więc nie wiem czy to łączyć ?
    2. Czy po wsadzeniu nowego trzeba kręcić potencjometrami (kręciłem co kilka stopni ale poprawy nie odnotowałem) ?
    3. Czy trzeba ustawiać jakieś prądy po wymianie lasera (w manualu nic wprost nie znalazłem) ?
    4. Co można jeszcze zrobić?

Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzwoniłem do jednego ze znanych sprzedawców laserów i powiedział że z Denonem współpracują tylko oryginalne lasery i dodatkowo selekcjonowane :?:

Potwierdzacie ??
  • Poziom 10  
    Niektórzy piszą że SF-HD65 to to samo co SF-HD62
    Co myślicie o wsadzeniu 62 zamiast 65 ??
  • Serwisant
    Jeśli scalak na laserze ma tą samą ilość nóżek możesz zamienić.Nic nie reguluj.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Jeśli denon 2930, to tylko i wyłącznie sf-hd60. Sam posiadam ten odtwarzacz i po wymianie na wyżej wymieniony hula lepiej niż nowy. Wcześniej również montowałem kilka sf-hd65 i 62, bez powodzenia. Jedynie należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość nóżek , gdyż ta wersja występuje w dwóch odmianach.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki BlindG !!!

Wsadziłem SF-HD60 i śmiga idealnie :D bez żadnych regulacji, programowań itp.
    Temat zamykam i dzięki za pomoc.