Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Mastercook M8EKP FX reset zegara sterujcego.

Bob57 26 Mar 2012 18:25 5291 1
    Bob57
    Level 18  
    Witam
    Zdarzało się sporadycznie reset ustawionej godziny ale robiło się to częściej aż stało się to denerwujące.Rozebrałem zarazę i zauważyłem iż im więcej się elemetow wyświetlacza pali tym wyświetlacza lekko ciemnieje stad wniosek zasilacz.Zbudowany o mostek cztery rezystory i zenerke chyba na 5.1V szalu nie robi.
    Elementy posprawdzane podmienione, bez zmian.Napiecie 4.3V w porywach do 4.5V waha się w czasie zmiany wyświetlanej cyfry i wtedy najczęściej następuje reset lub po zablokowaniu zegara i zabawie przełącznikiem wyboru pieczenia kiedy się załącza tylko wentylator obiegu.Skoro zegar wyraża chęć na zwiększone zapotrzebowanie na energie to mu je dałem zmniejszając prawie o polowe wartość rezystorów na wejściu.Napiecie wzrosło 4.7V do 4.8V z tym samym efektem.
    Ma ktoś jakiś pomysł na ten zegar? lub gdzie taki można kupić bo to chyba małe raczki za paczkę ryżu składały i sterownik uległ biodegradacji.
    Pozdrawiam
    Bob57
    Level 18  
    Witam
    Problem roziązany, zabrałem się za to od dupy strony. Uszkodzony był kondensator przed mostkiem 680n.
    Pozdrawiam
    Bob57