Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana czcionki w tabeli w elemencie <a..>AAAA</a>

bmw994 26 Mar 2012 19:17 1729 5
  • #1 26 Mar 2012 19:17
    bmw994
    Poziom 11  

Witam serdecznie, mam takie pytanie, jak widac na obrazku zrobiłem strone na której umiesciłem (podaje całą zawartosc html) [<td style="color: #333333; border: 1mm ridge gold; border-top-right-radius: 9px; border-bottom-left-radius: 9px; border-top-left-radius: 9px; border-bottom-right-radius: 9px; color:FF6600 " background="gold.jpg" width="18%" height="1"><a href="Głowna(1)webber112(2)" style="text-decoration: none"><center>Menu</center><td>]
    i mam pytanie, jak zmienic kolor słowa "Menu"? Wpisałem kolor do "style" jednak nie działa, pokazuje sie standardowy kolor zwiazany z połączeniami czyli niebieski.

Bardzo bym prosił o porade.

Zmiana czcionki w tabeli w elemencie <a..>AAAA</a>

url do obrazka..Link

Proszę poprawić post i zamieścić obrazek zgodnie z:
    Podzespoły elektroniczne Bazar
    And!

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2012 19:31
    Defice
    Poziom 25  

Kod: html4strict
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Teraz wyświetla na czerwono

0
  • #3 26 Mar 2012 19:47
    bmw994
    Poziom 11  

a faktycznie czcionka;D, zapomniałem dzięki Ci wielkie, leci plusik...;]

0
  • #4 26 Mar 2012 19:48
    Dżyszla
    Poziom 42  

Aaa! Defice - co to za znaczniki sprzed epoki? Nie używa się ani <font> ani wartości color! Ani także <center> tak na marginesie.

@bmw: Wystarczy, jak określisz styl bezpośrednio dla <a> nadający kolor.

Kod: html5
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 26 Mar 2012 20:02
    Defice
    Poziom 25  

Ja tam skopiowałem całe polecenie od autora, notacje zmiany koloru wziąłem celowo archaiczną bo nie wiem gdzie to będzie uruchomione, chyba nie ma to większego znaczenia.

Chociaż podana przez Ciebie notacja jest oczywiście zwięźlejsza i lepsza, co wykorzysta autor to jego sprawa, ja już html się nie zajmuję od kilku lat więc przytoczyłem to co zapamiętałem

0
  • #6 26 Mar 2012 20:50
    bmw994
    Poziom 11  

a co do atrybuty style; owszem użyłem go jednak to nie zadziałoało, byc moze dlatego ze juz wczesniej go uzyłem, jednak gdy wpisałem atrybut color do style tez nie zadziałało....'D

0