Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CD-22 - Nie otwiera tacki

26 Mar 2012 19:25 1717 6
 • Poziom 10  
  Witam! Posiadam odtwarzacz cd jak w tytule, jednak po włączeniu nie chce wysunąć tacki z płytą. Po rozkręceniu go i wymontowaniu przedniego panelu, na płytce z przyciskami sterującymi blaszka wokoło przycisku Open/Close jest trochę zardzewiała. Ma to jakiś wpływ na ten przycisk? Jak tak to jak przelutować ten przycisk? Może jakieś inne pomysły czemu nie che się otworzyć? Reszta funkcji działa (odtwarzanie i sterowanie płytą) Dodaje zdjęcie płytki. POZDRAWIAM

  Samsung CD-22 - Nie otwiera tacki

  A.D. Moderatorzy:
  1) To jest pełen model sprzętu (Tabliczka znamionowa z tyłu)
  2) Czy przelutować to nie wiem, może coś innego padło, dlatego pytam się forumowiczów.
  3) "...wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi." - O co tu chodzi?
  4) Samsung - się przyznaję mój błąd

  Moderowany przez Grzegorz Markowski:


  Przycisku się nie przelutowuje. Mikrowyłącznik należy wymienić, a jeśli wymiana nie da efektu, należy napisać na forum.
  Działanie mikrowyłącznika sprawdza się odpowiednim przyrządem pt. omomierz. O wymianie tych elementów na forum pisano wielokrotnie.
  Zapraszam ponownie gdy wymiana nie przyniesie poprawy sytuacji. Dywagacje teoretyczne nie są konieczne.
  3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
  Nie wystarczy napisać temat i oczekiwać odpowiedzi.
  Należy jeszcze wykazać się odrobiną własnej inicjatywy.
  To chyba jest jasne, że jeśli naciskanie mikrostyku nie przynosi oczekiwanych efektów, należałoby go sprawdzić? A czym się sprawdza mikrostyk...?
  Zaniżanie poziomu i lenistwo do potęgi.
  Na dodatek zero inicjatywy - mimo wcześniejszej moderacji nadal Kolega bezczynnie oczekuje na pomoc ... chyba z Nieba? Bo w jaki inny sposób można Koledze pomóc - podobnych uszkodzeń w podobnych sprzętach w podobnych tematach jest już na Forum dostatecznie wiele, aby po ich przeczytaniu wyciągnąć jakieś wnioski i omomierz z szuflady.
  Aby nic Koledze w tym nie przeszkodziło - Przyznaję niniejszym MIESIĄC BLOKADY PISANIA - na wykazanie się własną inicjatywą i przejrzeniu chociaż Regulaminu Forum.
  GM

 • PCBway
 • Poziom 35  
  Sprawdź miernikiem od strony druku czy przycisk prawidłowo łączy w momencie przyciśnięcia go. Jeżeli przycisk nie łączy możesz kontrolnie zamienić z innym i sprawdzić.
 • PCBway
 • Poziom 12  
  O ile dobrze widzę na tym zdjęciu, to płytka wokół przycisku Open/Close miała kontakt z wilgocią. W takim przypadku zamiana przycisków może nie na wiele się zdać, konieczne będzie czyszczenie myjką ultradźwiękową.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  dj-MatyAS napisał:
  siglo napisał:
  W takim przypadku zamiana przycisków może nie na wiele się zdać, konieczne będzie czyszczenie myjką ultradźwiękową.
  A to niby czemu? Czy myjka ultradźwiękowa ma jakieś walory o których do tej pory nie było wiadomo?


  Nie wiadomo, jaki dokładnie płyn dostał się na płytkę i jak długo była ona narażona na jego działanie. Oczywiście, najpierw watka i izopropanol, jak nie odpuści, wtedy myjka.
 • Poziom 10  
  Witam panów, oto wyniki mojej pracy: stary przycisk skasowany, płytka ze starego lutu wyczyszczona i zaczął się rajd po sklepach elektronicznych w poszukiwaniu mikrostyku ponieważ jest on wg. sprzedawców nietypowy bo 5- pinowy a wszyscy mieli 4- pinowy (dostałem taki mikrostyk dopiero na łazarzu ), wlutowałem go, odpalam na sucho bez skręcania i nic nadal nie wysuwa tacki, nie czekając na odblokowanie pisania na forum wziąłem się za rozkręcanie go dalej i zauważyłem że malutki opornik był cały czarny zamiast kolorowych pasków (wiem co oznaczają) no to znowu do elektronicznego po tenże opornik, wlutowałem go i odpalił, zastanawiałem się co było przyczyną spalenia opornika i w sumie nadal nie wiem. Wymieniłem też bezpiecznik na mocniejszy, skręciłem to cudo i działa. Żałuję jedynie że odtwarzacz ten nie ma Anti-shocka i przycina płyty ale lepsze to niż nic. POZDRAWIAM
 • Użytkownik usunął konto