Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 `99 światła awaryjne.

26 Mar 2012 19:46 3014 7
  • Poziom 26  
    Mam kłopot z naprawą świateł awaryjnych w peugeocie 206 z 1999r.
    W żaden sposób nie potrafię ich wysterować. W płycie BSI ktoś już przedemną grzebał, dobierając się do przekaźników, jednak wszystkie luty wyglądają na oryginalne. Do Przycisku astabilnego sterującego włączaniem świateł awaryjnych dochodzą dwa szare przewody z potencjałem do masy 12V, wychodzi pomarańczowy w kierunku płyty BSI i do tego miejsca po przyciśnięciu przycisku dochodzi napięcie. Podmieniałem płytę BSI na taką samą , jednak bezskutecznie. Jedynym efektem był zablokowany immo ponieważ nie przeprogramowywałem (pożyczony). Swiatła kierunkowskazów działają normalnie, nie ma tylko awaryjnych.
    Za każdą sugestię będę bardzo wdzięczny.
  • Relpol
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • Poziom 26  
    Wyłącznik był pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem.
    Cowboy zagrabie napisał:
    Do Przycisku astabilnego sterującego włączaniem świateł awaryjnych dochodzą dwa szare przewody z potencjałem do masy 12V, wychodzi pomarańczowy w kierunku płyty BSI i do tego miejsca po przyciśnięciu przycisku dochodzi napięcie.
  • Poziom 26  
    Może coś więcej, jaśniej, ponieważ rozbierałem go na czynniki pierwsze i nic nadzwyczajnego w nim nie znalazłem oprócz żaróweczki i rolki zwierającej wyglądającej jak rezystor bez nóżek.
  • Poziom 26  
    Wykluczyłem wadę przełącznika zwierając przewody z jego pominięciem.
    Rezystancja żarówki 12,4ohm natomiast samego styku, 0,00, oczywiście po odjęciu rezystancji przewodów miernika.
  • Poziom 26  
    W związku z brakiem aktywności w temacie, oraz zastosowaniem alternatywnego rozwiązania problemu, temat zamykam.