Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CM1312 ciągłe kalibrowanie

26 Mar 2012 20:00 4130 3
 • Poziom 12  
  Witam.
  Drukarka od pewnego momentu nie potrafi skalibrować sobie kolorów. Pojawiły się też typowe dla tych drukarek przesunięcia kolorów. W drukarce zainstalowane są oryginalne tonery.
  Po wyczyszczeniu optyki laserów przesunięcie zniknęło - wydruki demo i np. diagnostyki są ładne (bez przesunięć kolorów) - jedynie cyan jest minimalnie bladszy na jednej krawędzi. Drukarka drukuje przy tym bardzo wolno (zapewne ciągle robi kalibrację).
  Próbowałem wykluczyć ew wadliwych tonerów - nie mam jednak nowych na wymianę, wymieniłem na 'puste' oryginalne z nowymi chipami . Jednak efekt jest taki sam - drukarka ciągle robi kalibrację. Myślę więc, że to nie wina tonerów.
  Wiem, że w drukarkach hp często spotyka się tego typu problemy, ale z tego co widziałem na forum przeważnie czyszczenie optyki pomaga. Jednak nie tym razem.
  Czy może to być wina formatera? Jak to wykluczyć/potwierdzić?
  Może ma ktoś inny pomysł lub spotkał się z podobnym problemem.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Na 'pustych' tonerach może się kalibrować jeszcze bardzo długo. Raczej wina samych Tonerów albo kiepskiego proszku.

  Najlepszy sposób wykluczenia czy też potwierdzenia to właśnie nowy komplecik tonerów.
 • Poziom 12  
  ajbram napisał:
  Na 'pustych' tonerach może się kalibrować jeszcze bardzo długo. Raczej wina samych Tonerów albo kiepskiego proszku.


  Jak już pisałem tonery w drukarce są nowe, oryginalne hp (i nigdy nie były regenerowane). Czy to możliwe, żeby się popsuły np. przez brudną optykę drukarki?
  Co do tych 'pustych' tonerów - to są zużyte oryginalne tonery hp również nigdy nie regenerowane, które w rzeczywistości nie są przecież puste - jest w nich dość sporo oryginalnego proszku.
  Może jakieś sugestie?

 • Poziom 12  
  Ja bym stawiał na tonery, znam trochę tych urządzeń a tanie wielofunkcje są wyjątkowo wredne zarówno jak ich bliźniacze siostry drukarki cp 1212/15/2025 itd.
  Często pada również "elekronika"