Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CM1312 ciągłe kalibrowanie

Pshemass 26 Mar 2012 20:00 3824 3
  • #1 26 Mar 2012 20:00
    Pshemass
    Poziom 12  

Witam.
    Drukarka od pewnego momentu nie potrafi skalibrować sobie kolorów. Pojawiły się też typowe dla tych drukarek przesunięcia kolorów. W drukarce zainstalowane są oryginalne tonery.
    Po wyczyszczeniu optyki laserów przesunięcie zniknęło - wydruki demo i np. diagnostyki są ładne (bez przesunięć kolorów) - jedynie cyan jest minimalnie bladszy na jednej krawędzi. Drukarka drukuje przy tym bardzo wolno (zapewne ciągle robi kalibrację).
    Próbowałem wykluczyć ew wadliwych tonerów - nie mam jednak nowych na wymianę, wymieniłem na 'puste' oryginalne z nowymi chipami . Jednak efekt jest taki sam - drukarka ciągle robi kalibrację. Myślę więc, że to nie wina tonerów.
    Wiem, że w drukarkach hp często spotyka się tego typu problemy, ale z tego co widziałem na forum przeważnie czyszczenie optyki pomaga. Jednak nie tym razem.
    Czy może to być wina formatera? Jak to wykluczyć/potwierdzić?
    Może ma ktoś inny pomysł lub spotkał się z podobnym problemem.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 26 Mar 2012 21:12
    ajbram
    Poziom 9  

Na 'pustych' tonerach może się kalibrować jeszcze bardzo długo. Raczej wina samych Tonerów albo kiepskiego proszku.

Najlepszy sposób wykluczenia czy też potwierdzenia to właśnie nowy komplecik tonerów.

0
  • #3 27 Mar 2012 09:23
    Pshemass
    Poziom 12  

ajbram napisał:
    Na 'pustych' tonerach może się kalibrować jeszcze bardzo długo. Raczej wina samych Tonerów albo kiepskiego proszku.

Jak już pisałem tonery w drukarce są nowe, oryginalne hp (i nigdy nie były regenerowane). Czy to możliwe, żeby się popsuły np. przez brudną optykę drukarki?
    Co do tych 'pustych' tonerów - to są zużyte oryginalne tonery hp również nigdy nie regenerowane, które w rzeczywistości nie są przecież puste - jest w nich dość sporo oryginalnego proszku.
    Może jakieś sugestie?

0
  • #4 02 Lip 2012 19:37
    robert997

Poziom 11  

Ja bym stawiał na tonery, znam trochę tych urządzeń a tanie wielofunkcje są wyjątkowo wredne zarówno jak ich bliźniacze siostry drukarki cp 1212/15/2025 itd.
    Często pada również "elekronika"

0