Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L37U3 czy LG 37LK450 ?

szejker84 26 Mar 2012 20:54 795 0
  • #1 26 Mar 2012 20:54
    szejker84
    Poziom 9  

Witam,
    szukałem na forum informacji o telewizorach podanych w temacie ale niestety nie znalazłem zbyt wielu stąd też ten post.

Przeglądając ostatnie gazetki promocyjne natknąłem się na promocje obu tych TV w supermarketach:
    LG 37LK450 za 1499zł,
    Panasonic TX-L37U3 za 1475 zł.

W związku z tym moje pytanie, czy któryś z tych telewizorów jest warty uwagi?

Obecnie posiadam TV CRT marki LG 21 cali:) Na jakość obrazu nie narzekam ale przydałoby się już przerzucić na coś nowszego i większego tym bardziej, że głębokość "starego pudła" nie pozwala dosunąć szafy:)

Co do moich oczekiwań i danych o miejscu, w którym TV będzie stał to są następujące:
    1. W TV oglądam przede wszystkim kablówkę. Obecnie brak kanałów w HD ale przy wymianie TV zdecydowałbym się na jakiś podstawowy pakiet kilku kanałów w HD. Oprócz tego będę też używał TV do oglądania filmów z laptopa, może w przyszłości konsola ale to raczej odległe plany.
    2. Nie zależy mi na funkcjach internetowych itp. Jest to z pewnością fajny bajer ale nie zależy mi na tym zbyt mocno.
    3. Pokój ma 20m2 (4x5m). Odległość od Tv to ok 2,5-3m. Siedząc przed TV okna są po prawej stronie, okna są mniej więcej od strony zachodniej więc słońce jest w godzinach popołudniowych. Tv oglądam głównie wieczorami i czasem w ciągu dnia w weekendy. Dodam, że większy ekran raczej nie wchodzi w grę bo nie wejdzie w regał.
    4. Nie jestem też jakimś wielkim tvmaniakiem. Nie oczekuje od TV cudów, szukam w miarę przyzwoitego TV, na którym można pooglądać telewizję z kablówki i filmy z komputera w dobrej jakości ale nie wymagam fajerwerków.
    5. Oczywiście dobrze, żeby TV miał jakieś podstawowe wejścia typu hdmi, scart itp, żeby można było bezproblemowo podłączyć komputer, dvd, potem także ewentualnie wzmacniacz lub kino domowe.

Zasadnicze pytanie - czy podane modele są godne brania pod uwagę? Wiem, że nie jest to wysoka półka ale też jak napisałem nie tego oczekiwałbym za 1500zł. Zapewne też będą głosy, że lepiej dołożyć 300-400 zł i kupić już coś lepszego i zdaję sobie z tego sprawę choć jestem bardzo ciekaw Waszej opinii o tych dwóch odbiornikach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME