Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detektor szczytowy peak detector

26 Mar 2012 21:35 1844 3
 • Poziom 11  
  Mam pytanie odnośnie czasu zerowania detektora szczytowego. Czy jesli na wejsicu mamy sygnał cyfrowy ale o roznej mocy. np. docierajace sygnaly (ramki) z roznych nadajnikow oddalonych o rozne odleglosci. to czy taki detektor bedzie dzialal lepiej jesli kolejno docierajace sygnaly byly by w kolejnosci narastajacej ? Czy czas zerowania czyli jesli mamy sygnal mocny a kolejny slaby jest dluzszy niz czas narastania
 • Admin grupy Projektowanie
 • Poziom 11  
  Masz rację trochę niejasno to opisałem. Postaram się dokładniej wyjaśnić w czym problem.

  W sieciach PON czyli pasywne sieci optyczne, sygnały dochodza do odbiornika z różną mocą. Sygnały sa nadawane w transmisji cyfrowej z zastosownaiem techniki TDMA.

  W takim odbiorniku mamy zastosowany układ AGC w którym znajduje się detektor szczytowy. Sygnały dochodzące z różnych modemów o różnej mocy sa odbierane przez ten układ. Aby odbiór był prawidłowy układ musi na samym początku okreslić poziom mocy ramki która aktualnie dochodzi do odbiornika.

  Jeśli przepływność jest bardoz wysoka a co za tym idzie zmiany an detektorze szczytowym musza zachodzić bardoz szybko to istnieje prawdopodobienstwo że częśc bitów z danej ramki danych będzie zle odebrana bo peak detector nie zdoła okreslić odpowiendiego poziomu z jakim maja być odbierane dane ramki.

  Zastanawiam się czy czas zresetowanie czyli wyzerowania peak detektor jest dłuższy niż czas ustawienie na jakimś poziomie np 5 (wartość bezwzględna).
 • Poziom 27  
  Nadal jest niejasno, czy Ty budujesz transceiver do PON czy naprawiasz czy jeszcze coś innego? To że producent napisał że tam jest peak detektor nie znaczy że tam jest układ który pamięta tylko maksymalną amplitudę. Tam raczej będzie jakiś filtr o charakterystyce czasowej dobranej do zastosowania. Wyjście z detektora raczej będzie podane na jakiś filtr dolnoprzepustowy który uśredni wartości. Stała czasowa samego układu detektora szczytowego z reguły jest dość mała.
  A czy przypadkiem nie mylisz układu peak-detector z peak-hold?