Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Globo HD S1 / TS1 głowica do odbioru DVB-T

26 Mar 2012 23:34 3706 1
  • Level 11  
    Witam

Posiadam Globo HD S1 . Tuner nie nowy ale daje radę. W początkowej fazie produkcji występował też model Globo HD TS1 wyposażony dodatkowo w głowicę do odbioru DVB-T naziemnej - jednak dość szybko zniknął z oferty producenta. Oba modele korzystają z dokładnie tego samego softu a po otworzeniu obudowy ( wbrew temu co odpowiedział mi serwis fabryczny ) okazuje się ze znajduje się tam ta sama płyta główna z wolnym miejscem na głowicę cyfrowej telewizji naziemnej . Wydaje się więc że powinno wystarczyć wlutowanie głowicy i tuner powinien odbierać kanały naziemne. Ponieważ mój telewizor niestety jeszcze ma głowicę MPEG2 i odbiera tylko fonię a moduł CAM Neotiona dekodujący MPEG4 do MPEG2 ciągle się wiesza przeróbka HD S1 na HD TS1 była by idealnym rozwiązaniem. Oczywiście zawsze można kupić zewnętrzny dekoder ale kolejne pudełko i pilot ......

I tu moje pytanie , prośba. Czy ktoś z kolegów próbował takiej przeróbki ? lub ewentualnie posiada Globo w wersji HD TS1 i mógłby podać symbol głowicy naziemnej ja znajduje się w tym tunerze.

Z góry dzięki za pomoc
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 11  
    Witam

Informacja dla wszystkich zainteresowanych taką przeróbką. Niestety jest to niemożliwe !!! Wpadł mi w ręce na chwilę tuner w wersji HD TS1 . Po otworzeniu okazuje się że płyty główne obu wersji są łudząco podobne - ale jednak różne. Tuner w wersji sat HD S1 ma na płycie głównej wolne gniazdo ale do wlutowania drugiej głowicy SAT. Wersja combo HD TS1 w tym miejscu ma głowicę tv naziemnej i płyta główna jest w tej części nieznacznie - ale inna.

Problem wyjaśniony - temat zamykam.