Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS! Czy można go aktualizować? Jak to zrobić?

03 Sty 2005 20:16 1050 8
  • Poziom 10  
    CZY MOŻNA AKTUALIZOWAĆ BIOSA I JAK TO ZROBIĆ BO SŁYSZAŁEM ZA NALEŻY AKTUALUIZOWAĆ BIOSA CO 2 LATA CO O TYM MIŚLICIE???
    Nie używaj dużych liter - REGULAMIN. (!!) - ozdobnik? [h]
  • Poziom 21  
    Ja myślę, że niepowinieneś pisać z capslockiem i użyć u góry przycisku "szukaj". Już wiele razy był poruszany temat biosu
  • Poziom 20  
    Pytanie jest strasznie ogólne, powiedz o co ci chodzi :please:
  • Poziom 18  
    Wciąż ktoś pyta jak aktualizować BIOS, więc może komuś przyda się taki plik. Coś dla leniwych, którym nie chce się mysleć nad tym jak przygotować startującą dyskietkę z programem flaszującym.

Sposób użycia:
    1.włożyć dyskietkę (1,44) do napędu A:
    2.uruchomić zamieszczony "program" (spakowane archiwum ze skryptem SFX)
    3.dopisać do zawartości dyskietki odpowiedni plik biosu i zmienić jego nazwę na BIOS.BIN (lub zamienić nazwę "BIOS.BIN" figurującą w autoexec na nazwą naszego)
    4.uruchomić komputer z dyskietki

Zawartość dyskietki startowej:
    DR-DOS 7.05
    Uniflash 1.38

AUTOEXEC.BAT ma następującą treść:
    @echo off
    cls
    uniflash -e bios.bin -reboot

Sprawdziłem swoje małe dziełko (chodzi kreator dyskietki) w Windows XP. Jeśli ktoś sprawdzi je w innym środowisku, będę wdzięczny za informacje o tym, oraz za wszelkie sugestie.
  • Poziom 10  
    dzięki urko ale można bardziej dokładnie krok po kroku co mam zrobić aby aktualizować biosa.
  • Poziom 31  
    a cięzko wejśc na stronę producenta płyty?
    jest tam wszystko wyjasnione co i jak
    mozna tez wpisac w google,w wyszukiwarce na forum,kupić gazetę komputerową,wejść na portal bodajze entera czy chipa

ale jak nie masz pojęcia to lepiej sie nie zabieraj bo jeszcze zalatwisz sobie kompa na amen..
  • Poziom 10  
    Jak mi napiszecie co mam zrobić to nic nie powinno się stać.
  • Poziom 12  
    pomylka jak ci napiszemy co masz zrobic to sie nic nie nauczysz. sadze ze nie masz bladego pojecia o aktualizacji biosa, wiec radze duuuuzzzo poczytac bo mozesz sobie kompa spiepszyc. ale jezeli bardzo chcesz wiedziec to najpier wejdz jak to kolega powiedzial na strone producenta biosa zapoznaj tam sie jak aktualizowac biosa powinno byc napisane scignij opowiedni program do aktualizacji jak i nowego biosa zaladuj. powodzenia.

ps wiecej informacji mozesz znalesc na www.google.pl