Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW POLO, Prędkościomierz, wskaźnik paliwa!

Vinyl21 27 Mar 2012 06:26 3570 4
    Vinyl21
    Level 8  
    Witam. Mam problem z moim VW Polo 8V, rocznik 98. Otóż mam problem typu, że podczas jazdy najczęściej zdarza się to w dłuższych trasach nagle wskazówka od prędkościomierza zaczyna wariować, objawia się to w sposób taki że np. od 60-40 km/h zaczyna tak szybko mrugać, ruszać się, zdarza się też tak że opada na sam dół tzn. na O! i tam się zawiesza, dopiero po kilkunastu km jakby się odwiesza, ale problem z mruganiem nadal występuje. Drugim zjawiskiem które pojawia się wraz z problemem ze prędkościomierzem jest to że mam problem ze wskaźnikiem paliwa wtedy gdy jest problem z prędkościomierzem w tym samym czasie pojawia się problem ze wskaźnikiem paliwa. Przy skręcie w prawo wskazówka od paliwa przekręca się w lewo (prawie do końca) i zapala się kontrolka paliwa, zaś przy skręcie w lewo idzie wskazówka paliwa w prawo i wtedy jest "pełny bak" Proszę o podpowiedzi!! co może być przyczyną. Zaznaczę że "czujnik" w kole był sprawdzany "wyczyszczony benzyną ekstrakcyjną". Ja coraz bliżej przybliżam się temu, że problemem może być związany z licznikiem, co idzie za tym będę musiał go wymienić...? Samochód kupiłem nie dawno więc istnieje możliwość, że poprzedni właściciel mógł grzebać przy liczniku by zmienić przebieg...! Proszę o wypowiedzi, jak Wy myślicie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    misiek-888
    Level 36  
    Sprawdz czy nie ma zimnych lutów w liczniku. Szczególnie miejsce montazu wtyki na płytce
    Vinyl21
    Level 8  
    Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj sprawdzę. A jak myślisz może być to powodem drgania wskazówki prędkościomierza jak i wskaźnika paliwa??
    rexercio
    Level 10  
    sprawdz oprocz zimnych lutow rowniez sama wtyczke, proste szybkie- a moze byc problemem
    Vinyl21
    Level 8  
    Około 2 tygodni temu wtyczka licznik był "sprawdzany" przez mechanika, nie chciał w nim grzebać, rozbierać go bo mówił że go potem nie złoży dokładnie tak jak był, wiec myślę że dobrze wszystko podłączył. To nad czym się zastanawiam to kwestia taka że objawy z drgającą wskazówką pojawiają się gdy silnik jest dobrze rozgrzany, tzn gdy wskaźnik pokazuje wysoką temperaturę. Nie wiem czy coś w liczniku się nagrzewa, czy jakieś kable prowadzące do niego. Sam już nie wiem. A licznika boję wymieniać bo nie wiem czy w tym tkwi problem.