Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 awaria szyb lusterek szyberdachu

27 Mar 2012 08:22 3116 3
  • Poziom 9  
    witam wiem że temat już był ale opiszę mój problem który zaczął się jakieś 3 miesiące temu (na początku nie dokuczał była zima i był nie systematyczny) zaczęło się że nie mogłem otworzyć szyb w samochodzie po chwili działały ale już nie chciały się opuszczać samoczynnie na automacie lusterka jak i szyber też odmówiły współpracy, dodam że światełko sygnalizujące otwarcie drzwi nie gaśnie samoczynnie przy przekręconym zapłonie i zamkniętych drzwiach (wcześniej jak się paliło szyby nie działały ale jak gasło to działały raz normalnie a raz tylko na czas wciskania guzika). Teraz już światełko nie gaśnie i szyby i cała reszta nie działa. Kluczykiem otwieram i zamykam szyby bez problemu tak samo przy zamknięciu samochodu pilotem alarmu(nie fabryczny), szyby zamykają się(alarm mam prawie 3 lata). Wiem że większości od razu na myśl przychodzi moduł komfortu ale podmieniałem inny i tez nie działało a mój w innym samochodzie działał bez problemów sprawdzę dzisiaj łączenia wiązki przewodów bo czytałem też na ten temat a takie moje jeszcze pytanie w pytaniu czy może być coś z czujnikami krańcowymi w drzwiach. Dodam jeszcze jedną sprawę stało się to jeszcze przed szybami ale mój pilot od alarmu zaczął działać w odwrotną stronę zamykaniem otwieram a otwieraniem zamykam trochę temat olałem Pan od alarmu kazał przyjechać ale skoro działało to trochę olałem ale teraz sobie myślę czy to może mieć jakieś powiązanie z moją sprawą. dziękuję bardzo wszystkim za zainteresowanie i wszelkie próby pomocy.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Może nie koniecznie sam moduł, ale ugnite wiązki, najczęściej na słupkach, trzeba zdjąć tapicerkę i dokładnie sprawdzić.
    pozd
  • Poziom 9  
    właśnie wróciłem z garażu ogółem nic się nie zmieniło przewody w okolicach modułu wyglądają ok bezpieczniki też (przy wyjmowaniu i wkładaniu słyszałem piknięcie może coś w rodzaju pstryk z modułu) jadę dzisiaj do znajomego elektromechanika, może jutro znajdzie czas na mój samochód. Powiem szczerze że biorę pod uwagę drzwi i słupski to się zaczęło ogółem od otwarcia drzwi, a jakiś czas temu miałem listwę przy szybową już zardzewiałą, to będzie z rok temu jak ją wymieniłem, to może być właśnie czas jak woda powinna robić swoje.
  • Poziom 9  
    witam za około godzinę jadę odebrać samochód wiem że jest już zrobiony ale nie wiem jeszcze dokładnie jaka była przyczyna, ale jutro najpóźniej opiszę przyczynę mojej awarii.

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

po prostu poszedł jakiś zimny lut w drzwiach kierowcy nie wiem dokładnie który ale tam była przyczyna pozdrawiam