Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Windows failed to start" po recovery, MSI U250, W7 Home Premium

gutierrez 27 Mar 2012 11:34 2745 2
  • #1 27 Mar 2012 11:34
    gutierrez
    Poziom 7  

Witam,

Jest to mój pierwszy post, starałem się żeby był zgodny z regulaminem, mam nadzieję że mi się udało... Użyłem dużo formatowania, gdyż tekstu jest sporo, choć starałem się możliwie lakonicznie przedstawić sytuację.

Problem: Po wykonaniu Recovery Windows 7 Home Premium 64 bit nie wstaje. Zwraca komunikat:

Code:
    Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix this problem:
    1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
    2. Chose your language settings and then click "Next"
    3. Click "Repair your computer"

if you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

file: \windows\system32\winload.exe
    Status: 0xe000000f

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

Komputer
    : MSI Wind U250 [12" netbook bez napędu CD]
    Sytuacja (co robiłem od nowości):
    1. Windows 7 Home Premium dostarczony przez producenta
    2. Usunąłem partycję D, zostawiając C
    3. Zainstalowałem linuksa i jego głównie używałem, a więc jest program rozruchowy GRUB2
    Układ partycji w tym momencie był następujący:
    Code:
    /dev/sda1 RECOVERY

/dev/sda2 NTFS [mała, aktywna, bootująca Win 7 jak sądzę]
    /dev/sda3 NTFS [dysk "C" windows 7]
    /dev/sda4-7 Partycje Linuksowe "/", "swap", "/home"

edit: PYTANIE: czy partycja z windowsem sda3 nie powinna być też aktywna?
    4. Mój plan był taki aby pozbyć się linuksa i żeby został tylko świeży win7:
    4a. zgrać na dysk zewnętrzny dane z /home [zrobione],
    4b. postawić windowsa z recovery -> zrobione, ale z błędem wyłuszczonym na początku
    4c. Mając już windowsa usunąć partycje linuksowe i dodać partycję D na dane
    4d. Przegrać dane z punktu 4a

A więc stanąłem na punkcie 4b.
    Recovery:
    * nie ma żadnych opcji, jest tylko możliwość kliknięcia zainstaluj windowsa, co teoretycznie czyni, na koniec mam komunikat że zainstalowano poprawnie, następuje restart, no i błąd

Płyty Windowsa producent nie dostarczył, co jest nawet logiczne, bo nie mam napędu.

Próbowałem zrobić co następuje:
    1. Korzystając z wciąż działającego linuksa sprawdzić czy w ogole wgrał nowy system na C: -> wygląda na to, że tak [stare dane zniknęły, są nowe, jest ich mniej], ale ciekaw jestem czy można się dowiedzieć, czy to jest w jakimś pliku zapisane, jaką wersję windowsa mam zainstalowaną, bez dostępu do systemu?
    2. Korzystając z linuksa i pliku przesłanego przez inną osobę mającą W7 HP wgrać na C brakujący plik winload.exe [nie pomogło]

Nie pomogło, gdyż tym razem brakuje mu pliku: \windows\system32\config\system
    Wygląda na to że recovery nie instaluje wszystkich niezbędnych plików (!), a ja nie mam w pobliżu żadnej maszyny z win7, żeby je przegrać, a nie będę prosił żeby mi mailem przesyłano po jednym pliczku.
    3. Korzystając z pożyczonego angielskiego CD z Win 7 HP 64 Bit [po zgraniu na pendrive'a] wykonać automatyczną naprawę [Startup Repair] -> Nie pomogło. otrzymałem komunikat o następującej treści:
    Code:
    Startup Repair cannot repair this computer automatically.

Test Performed
    -------------
    Name: Check for updates
    Result: Completed successfully. Error code = 0x0

[dalej analogiczne wyniki [successfully] dla testów: System disk test, disk failure diagnosis, Metadata test, Target OS test, Volume content check]

root cause found: The operating system version is incompatible with Startup Repair

Przy czym obie są Win 7 HP 64 bit... czy możliwe że różnica języka jest tutaj problemem, powodującym że nie chce wykonać naprawy?
    EDIT: Użyłem recovery CD utworzonego z polskiego Win 7 HP 64bit, zgrałem na pendrive'a i wykonałem automatyczną naprawę, ale wyszło na to samo co z wersji angielskiej.

Wszystkie dane mam zabezpieczone, natomiast nie chcę wykonywać żadnych ruchów gdy nie rozumiem co się dzieje, bo nie chcę sytuacji kiedy i linuks przestanie mi działać przy wciąż niedziałającym windowsie, komputer jest mi potrzebny, dlatego wolałbym obyć się bez serwisu.

1. Odesłanie komputera na gwarancję raczej odpada, gdyż dołożyłem kość ramu tym samym przerywając plombę, więc domyślam się że gwarancję straciłem...(?)
    2. Za 2-3 dni być może uda mi się dorwać do Recovery CD utworzonego z polskiego Win 7 HP 64bit, planuję zgrać na pendrive'a i spróbować wykonać automatyczną naprawę z niego. Sam na swoim Win 7 nie mogłem takiej płyty utworzyć, bo narzędzie nie wykryło napędu CD -- i słusznie że nie wykryło, ale co mu szkodziło nagrać na pendrive'a? Nie wiem. [edit]

Niestety nie mam pojęcia co robić poza tym.
    Mam jeszcze prawdopodobnie możliwość [ale nieco utrudnioną...] ściągnięcia płyty Windows HP 64Bit PL z MSDN-AA, czy instalując system z takiej płyty [no, ściślej z USB] i podając mój klucz z naklejki na laptopie będzie to legalne i skuteczne? Czy ktoś wie czy takie systemy się czymś różnią? Oczywiście będę musiał sam dograć sterowniki, no ale tak poza tym...

Najważniejsze pytania z powyższego:
    :arrow: czy można się dowiedzieć, czy to jest w jakimś pliku zapisane, jaką wersję windowsa mam zainstalowaną, bez dostępu do systemu, a jedynie do systemu plików?
    :arrow: Windows HP 64Bit PL z MSDN-AA: czy instalując system z takiej płyty [no, ściślej to z USB] i podając mój klucz z naklejki na laptopie będzie to legalne i skuteczne? Czy ktoś wie czy takie systemy się czymś różnią? Oczywiście poza sterownikami
    :arrow: Czy ktoś z Szanownego Grona ma pomysł jak temu zaradzić?

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2012 04:02
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

gutierrez napisał:
    czy partycja z windowsem sda3 nie powinna być też aktywna?

Nie. Aktywna partycja może być jedna -> /dev/sda2 - pewnie 100MB

gutierrez napisał:
    [...] wgrać na C brakujący plik winload.exe [nie pomogło]

Tego pliku faktycznie brakowało czy skopiowałeś na inną partycję?

Przydałoby się uruchomić wiersz polecenia spod WinPE i:
    bcdedit /enum all > %temp%\bcd.txt
    notepad %temp%\bcd.txt

bcd.txt tutaj załączyć co by nie przepisywać.

Rozejrzyj się po folderze \Windows chociażby patrząc co się dzieje w \Windows\system32\config\

0
  • #3 29 Mar 2012 22:15
    gutierrez
    Poziom 7  

Odpowiadając na powyższe pytanie tego pliku [winload.exe] jak i następnego wzmiankowanego w moim poście rzeczywiście brakowalo na partycji C:.

Niestety sam już tego nie naprawię, ponieważ liczył się dla mnie czas i oddałem komputer do serwisu, więc temat można chyba zamknąć...

0