Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk do instalacji elektrycznej warsztatu

Hesper5 27 Mar 2012 13:07 4452 1
    Hesper5
    Level 9  
    Witam uprzejmie. Przeglądałem forum i szukałem w google, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na swoje wątpliwości.
    Przedstawię swój problem.
    Brat mojej dziewczyny zbudował warsztat samochodowy, ma w nim podnośnik kolumnowy, więc instalacja tych pomieszczeń musi być zaopatrzona w tak zwaną 'siłę'.
    Jakie uprawnienia powinien posiadać elektryk, który położy instalację, by wszystko było zgodnie z prawem? Wystarczy 1kV? I czy taki elektryk wystawia później jakiś dokument potwierdzający poprawność wykonanej instalacji? Jeśli tak, to powinien się na nim jedynie podpisać, czy posiadać również jakąś pieczątkę i podbić nią dokument?
    Wybaczcie to pytanie, jednakże nie jestem obeznany w tej tematyce, a chciałbym wiedzieć jak to wykonać, aby potem żaden urzędas nie mógł się do tego przyczepić.
  • Helpful post
    januszbe
    Level 19  
    Witam
    Położyć instlację to może każdy. Jak już jest warsztat i będą tam pracowali robotnicy, to musi być projekt instalacji, zapotrzebowanie w ZE na określoną moc, dopiero wchodzi pan elektryk, kładzie instalację zgodnie z projektem, robi pomiary, wypisuje oświadczenie że instalacja jest sprawna. Brat dziewczyny zawozi dokumenty, podpisuje umowę i....cieszy się z posiadanej instalacji. To tak po skrutach.

A uprawnienia to E i D +pomiary do 1kV starczą, jak by chciał zaprojektowaćto jużUB