Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVD88 EU błąd F-10

Joe_B 27 Mar 2012 13:51 2528 1
  • #1 27 Mar 2012 13:51
    Joe_B
    Poziom 8  

Witam mam problem z pralką Pralka Ariston AVD88 EU od dłuższego czau podczas prania wyskakuje mi komunikat F-10. Rozebrałem pralkę okazało się ze był przepalony kabel zasilający do grzałki i grzałka była padnięta. Wymieniłem grzałkę na nową ( nie jestem pewny czy oryginalną ), wstawiłem nowy przewód ale to nic nie pomogło. Znalazłem w książce kodów do prali informację że F-10 Brak sygnału z czujnika poziomu (zbiornik nie pusty, lecz również nie pełny). No to wykręciłem hydrostat zaniosłem na serwis celem sprawdzenia. Pracownik serwisu stwierdził że jest on O.K. polegało to na tym że dmuchnął ustami powietrze stwierdzając ze domyka. Podpowiedział mi że pewnie węże są przytkane - rozkręciłem wszystkie węże gumowe przepłukałem wodą sprawdziłem czy są drożne i założyłem. Pralka dalej pokazuje F-10. I teraz nie wiem czy kupić nowy hydrostat czy problem leży zupełnie w innym podzespole.

2 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Mar 2012 21:49
    adaMus 100
    Poziom 14  

Witam F-10 może też wywalać gdy czas przełączania styków hydrostatu jest za długi dla modułu,proponuje podmienić hydrostat na nowy jak nie pomoże to moduł siedzi.

1