Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung gt - bt2710, import kontaktów

27 Mar 2012 13:57 11849 2
 • Poziom 10  
  Witam

  Szukam informacji na temat, jakiegoś rozwiązania dotyczącego importowania kontaktów do telefonu z wykorzystaniem pliku .csv...Skorzystałem z podstawowych funkcji programu excel i udało mi się wygenerować podstawowy plik .csv
  Przy każdej kolejnej próbie importu otrzymuje komunikat o złym formacie...
  Program jakiego używam do wrzucania kontaktów to "Kies" - dedykowany za darmo można ściągnąć na stronie Samsunga.


  Uprzejmie proszę o pomoc...

  P.S Z programu "samsung new PC studio" tez próbowałem skorzystać niestety, moje próby były nie efektywne...:(
 • Poziom 13  
  Może komuś się przyda bo ja też nie znalazłem w internecie.

  Pomijając jedyną możliwość kopiowania po jednym numerze przez bluetooth (wszystkie nie chciało przyjąć) można zrobić tak: (działa na 100%).

  W programie MyPhoneExplorer po synchronizacji i pobraniu z telefonu książki z numerami kliknąłem prawym przyciskiem na dowolnym kontakcie i wybrałem export/import>>exportuj całą książkę telefoniczną i wybrałem format vcf następnie po zapisaniu pliku na dysku podłączyłem telefon Samsung GT-C3350 i wrzuciłem ten plik do katalogu inne. W ustawieniach Samsunga wybrałem backup>>przywróć domyślne i wybrałem plik z kontaktami zaimportowały się bez problemu :-D

  Gdyby ktoś miał plik w formacie csv jak kolega wyżej to w programie MyPhoneExplorer można je zaimportować pewnie i wyeksportować w postaci vcf :-) tak mi się przynajmniej wydaje.
 • Poziom 9  
  byłem już w posiadaniu pliku z kontaktami w formacie .vcf, wystarczyło wysłać ten plik (zrobiłem to z PC) poprzez bluetooth do telefonu. Telefon na około minute się "zawiesza" ale po tym czasie się odblokował i pojawiły się wszystkie kontakty w telefonie.