Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRV45T03EU -została woda, a wyświetlacz nic nie pokazuje...

JONAIK 27 Mar 2012 19:00 12229 6
  • #1 27 Mar 2012 19:00
    JONAIK
    Poziom 10  

Zmywarka Bosch - brak akcji jest :(

Posiadam od 4 lat zmywarkę Bosch SRV45T03EU - pod zabudowę z ukrytym panelem. Do tej pory działała prawidłowo bez żadnych zastrzeżeń. Ostatnio zamarła podczas mycia tzn. została woda oraz wyświetlacz nic nie pokazuje, nie pobiera ani nie wypompowuje wody. Po prostu nic się nie dzieje i nie ma żadnych oznak życia.

Wyłączenie z prądu na dłużej nic nie dało, żaden przycisk nie reaguje, nawet próba zresetowania programu. Posprawdzałem już sporo rzeczy i nadal nie wiem gdzie jest problem. Podejrzewam najgorsze czyli moduł mimo, że nie ma żadnych śladów uszkodzenia oraz zimnych lutów. Moduł ma symbol AKO 709004.

Sprawdzone gniazdko - jest na pewno prąd:
    - sprawdzony włącznik główny - przekazuje prąd dalej
    - sprawdzony mikro styk otwarcia drzwi
    - nie ma żadnych śladów okopcenia, upalenia - na module oraz innych podzespołach
    - na płytce na pinie (bot) jest napięcie
    - pod zmywarką sucho (czujnik zalania sprawny - po podniesieniu pływaka załącza się wypompowywanie - i jest to jedyna funkcja życiowa tej zmywarki która działa tak jak powinna)
    - na aqua stop nie idzie napięcie (nie wiem czy powinno iść)

Może macie jakieś pomysły co by to mogło być i co by jeszcze sprawdzić - będę bardzo wdzięczny. Szukam schematu, instrukcji serwisowej, ale bezskutecznie, te na Elektrodzie są od innych modeli i bardzo się różnią. Przeczytałem też chyba wszystkie tematy dotyczące zmywarek Boscha, ale nie było tam podobnego problemu. Zauważyłem jednak, że sporo osób ma wiedzę i pomocne materiały.

Sam moduł na pewno jest bardzo drogi, a podobno serwis Boscha nie bawi się w diagnozę i naprawdę tylko wymieniają cały moduł. Może ktoś zajmuje się reanimacją takich modułów i jest w stanie to przetestować i naprawić ?

Wcześniej miałem zmywarkę Amica i w niej właśnie poszedł sterownik, elektronik wymienił upalone i okopcone podzespoły ale i tak zmywarka nie ożyła. Zamiast kupować drogi moduł kupiłem wtedy właśnie tego Boscha myśląc ze będzie niezniszczalny, a tu znowu problem eh...

0 6
  • #2 31 Lip 2012 14:55
    pulka20
    Poziom 2  

Odkopuję temat.
    Moja zmywarka ma wszystkie identyczne objawy jak przedmówca.
    Czy ktoś podpowie i doradzi od czego mogę zacząć jej sprawdzanie? Albo jak sprawdzić czy moduł jest sprawny?

3
  • #3 31 Lip 2012 15:41
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba sprawdzić czy pracuje zasilacz.

1
  • #4 31 Lip 2012 23:05
    pulka20
    Poziom 2  

Zasilacz jest sprawny, bo jak podnosi się czerwoną dźwigienkę przy hydrostacie to wypompowuje wodę. Po rozebraniu modułu sterującego można zobaczyć że dwa rezystory są okopcone (zaznaczone na zdjęciu).
    Bosch SRV45T03EU -została woda, a wyświetlacz nic nie pokazuje... Bosch SRV45T03EU -została woda, a wyświetlacz nic nie pokazuje...
    Jakie powinny być te dwa rezystory i za co one odpowiadają?

3
  • #5 01 Sie 2012 09:46
    ELEKTA
    Poziom 10  

Witam.
    Sprawdź napięcia. Na czarnym kondensatorze powinno być 12V , a na wyprowadzeniu 1 stabilizatora 5V (8L05a).

1
  • #6 08 Sie 2012 20:23
    pulka20
    Poziom 2  

Niestety okazało się, że procesor (F0123H) padł. Ma ktoś jakieś pomysły lub rady jak naprawić, a może ktoś części na zbyciu? Zmywarka Bosch SRV45T13

1
  • #7 02 Lis 2012 17:21
    pulka20
    Poziom 2  

Zamykam temat.
    Spalony moduł sterujący.

Kupno nowego-360zł

0