Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie dwóch źródeł wody.

27 Mar 2012 19:34 3281 9
  • Poziom 10  
    Witam

Mam taką zagwozdkę mam studnię, chłonną o małej wydajności, drugie źródło to sieć wodociągowa, jest pompa. Teraz pytanie jak to można połączyć żeby całość przełączała się automatycznie jeśli w studni zabraknie wody? Wiem że potrzeba wyłącznik pływakowy, elektrozawory ale jak to połączyć? jakiś stycznik?
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Pompy nie widziałem bo jest to u klienta któremu wyliczam system nawadniania. Woda ma być wykorzystana do nawadniania ogrodu.
  • Poziom 42  
    Ja widział bym tu, użycie czujników obniżenia poziomu wody w studni,aby nie doszło do pracy pompy na sucho.
  • Poziom 10  
    Czyli wyłącznik pływakowy? Spada poziom poniżej ustawionego pompa się wyłącza?
  • Poziom 19  
    Nie prościej zrobić to na zwykłych kulowych zaworach na 1cal 2szt + trójnik 1 cal . Próbowałem u siebie coś takiego zrobić kiedyś dawno tylko na jednym zaworze kierunkowym to nie wyszło . Wystarczyło ze ciśnienie w sieci było 4 bary a w hydroforze 3,5 bara i woda z sieci szła do hydrofora . Po takim teście zmieniłem zawór na kulowy 1cal i mam spokój - jak chce przełączyć to jeden zawór zamykam a drugi otwieram mnie to nie stanowi problemu akurat .
  • Poziom 39  
    Rozwiązanie z dwoma zaworami zwrotnymi tylko pozornie rozwiąże problem. Jako, że sieć wodociągowa charakteryzuje się zapewne wysokim ciśnieniem (powyżej 6 kg/cm kw) i marnie wygląda praca pompy lokalnej. Czyli musi być zawór zamykający dopływ wody z wodociągu kiedy w studni jest wystarczająca ilość wody..
  • Poziom 10  
    Czyli rozwiązanie z elektrozaworem normalnie zamkniętym na sieć i otwierającym się, gdy pompa staje. Przez jakiś stycznik?