Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler - rozpraszacz wody - pytania

endless 27 Mar 2012 19:54 4573 30
  • #1 27 Mar 2012 19:54
    endless
    Poziom 10  

Witam

Polecono mi kupić bojler z takim urządzenie ale nie wiem co to jest i jak to działa pomórzecie

Moderowany przez mrhari:

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0 29
  • #2 27 Mar 2012 20:00
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Witam

Polecono mi kupić bojler z takim urządzenie ale nie wiem co to jest i jak to działa pomożecie

Rozpraszacz wody?
    Sam jestem ciekaw, co to za cudo.
    Napisz coś więcej, może to jakaś "czeska" pomyłka.

1
  • #4 27 Mar 2012 20:22
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Rozpraszacz wody?wielka bzdura.W każdym bojlerze woda zimna wpływając miesza się z ciepłą i nic na to nie poradzimy.Może w pionowych bojlerach, ma to wolniejszy wpływ, na studzenie ciepłej wody.

0
  • #5 27 Mar 2012 20:27
    1tropek
    Poziom 22  

No tak.
    Jakby to ująć?
    W zasobnikach poziomych ( w stojących także ) wlot zimnej wody bieżącej może być blisko wylotu ciepłej wody.
    Przy dużym ( w litrach na minutę ) wypływie wody następuje tzw. przepięcie.
    Strumień zimnej wody z zasilania nie wypycha ciepłej wody do wylotu tylko sam bezpośrednio tam wpływa.
    Aby zniwelować to zjawisko rurka wlotowa zimnej wody jest odpowiednio kształtowana.
    Dlatego np. ważne w poziomych zasobnikach by nie pomylić wlotu z wylotem.
    Inaczej mówiąc, każdy zasobnik ma taki rozpraszacz.
    W sklepie lepiej o rozpraszacz nie pytaj.

1
  • #6 27 Mar 2012 20:29
    kudłaty79
    Poziom 14  

Witam jest to kawałek blachy lub daszek przyspawany nad dolotem zimnej wody.Taki chwyt marketingowy.

0
  • #7 27 Mar 2012 20:34
    endless
    Poziom 10  

Jeden z was mówi o nie pytaniu w sklepie drugi o triku marketingowym = ściema, naciąganie klienta?

0
  • #8 27 Mar 2012 20:40
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Jeden z was mówi o nie pytaniu w sklepie drugi o triku marketingowym = ściema, naciąganie klienta?

Wyobraź sobie sklep spożywczy.
    Stoisko drobiarskie.
    Reklama - " Jajko od kury".
    Tak samo jest z tym rozpraszaczem.
    W każdym zasobniku rura wlotowa jest odpowiednio ukształtowana ( usytuowana).

0
  • #9 27 Mar 2012 20:42
    endless
    Poziom 10  

Aha czyli każdy to ma i nie pytać bo będzie wstyd :)

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki wielkie za pomoc to pozwoliło zmniejszyć straty moralne

0
  • #10 27 Mar 2012 20:44
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Aha czyli każdy to ma i nie pytać bo będzie wstyd :)

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki wielkie za pomoc to pozwoliło zmniejszyć straty moralne

Nie chodzi o wstyd, tylko o konsternacje sprzedawcy i czas który poświęcisz na odwiedzanie kolejnych sklepów.

0
  • #11 27 Mar 2012 20:47
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

Faktycznie hit marketingowy producent do mufki przyspawa kawałek płaskownika , Sitko powinno też zdać egzamin na wlocie zimnej wodzie :| .:D

0
  • #12 27 Mar 2012 20:52
    endless
    Poziom 10  

Nie chciałbym zakładać nowego tematu ale możecie coś doradzić w sprawie zakupu bojlera. Potrzeba mnie bojler poziomy, 100L, myślałem o jakimś z nierdzewki ale nie wiem czy to doby pomysł? aby był dwupłaszczowy i najlepiej ocieplany. Możecie coś poradzić w tej kwestii, może jakiś model? albo chociaż parę uwag

0
  • #13 27 Mar 2012 20:54
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    albo chociaż parę uwag

Zacznij od przedstawienia potrzeb.

0
  • #14 27 Mar 2012 21:03
    endless
    Poziom 10  

Tak jak pisałem poj. 100l, poziomy, nierdzewka (doradźcie czy warto), może ocieplany, dwupłaszczowy (tu się nie znam też czy lepiej jakiś inny) i dobrze jakby miał również wejście na grzałkę

0
  • #15 27 Mar 2012 21:06
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Tak jak pisałem poj. 100l, poziomy, nierdzewka (doradźcie czy warto), może ocieplany, dwupłaszczowy (tu się nie znam też czy lepiej jakiś inny) i dobrze jakby miał również wejście na grzałkę

Nie o to mi chodziło.
    Opisz jaką funkcję będzie spełniał, ten drugi płaszcz.

0
  • #16 27 Mar 2012 21:08
    endless
    Poziom 10  

Hmm sądziłem że to element grzania wody?

0
  • #17 27 Mar 2012 21:14
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Hmm sądziłem że to element grzania wody?

Tak.
    A co jest źródłem energii powodującym "grzanie wody"?
    Są dwa źródła?

Dodano po 52 [sekundy]:

Grzałka elektryczna była by trzecim?

0
  • #18 27 Mar 2012 21:24
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

Nierdzewna stal w bojlerze będzie na lata ale podobno długo się nagrzewa + koszt takiego bojlera . Kiedyś byłem zainteresowany takim bojlerem z to jak usłyszałem cenę to mnie cofało . Ocieplony wiadomo musi być bo stygnął będzie szybciej i woda w kranie będzie zimna . Znajomy miał bojler na 220v nie ocieplony w piwnicy to płacił rachunki kiedyś wielkie i nie wiedział co tak ciągnie myślał ze licznik wysiadł lub jakaś pomyłka z energetyki , dopiero jak ocieplił bojler to przejrzał na oczy ile go to kosztowało bo bojler - grzałka szła na okrągło .

0
  • #19 27 Mar 2012 21:31
    endless
    Poziom 10  

Głównym źródłem energii będzie CO (węgiel) ale chciałbym jeśli będzie to możliwe aby także dało się i grzałkę elektryczną zamontować

Dodano po 2 [minuty]:

Widziałem w necie jakieś po ok 1600 do 2 tyś. Jakby to miało być na lata może warto by było.
    Może jesteście w stanie polecić jakieś godne modele

0
  • #20 27 Mar 2012 21:37
    1tropek
    Poziom 22  

endless napisał:
    Głównym źródłem energii będzie CO (węgiel) ale chciałbym jeśli będzie to możliwe aby także dało się i grzałkę elektryczną zamontować

Dodano po 2 [minuty]:

Widziałem w necie jakieś po ok 1600 do 2 tyś. Jakby to miało być na lata może warto by było.
    Może jesteście w stanie polecić jakieś godne modele

Potrzebujesz zwykły bojler z wężownicą lub płaszczem.
    Wejdź na strony Galmet i Elektromet. To są najpopularniejsi producenci.
    Nierdzewka to dosyć spore pieniądze.

0
  • #22 27 Mar 2012 21:57
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

endless napisał:
    Znalazłem coś takiego http://www.termica.pl/produkty/wymienniki_dwuplaszczowe
    czy cena albo producent są podejrzane

Dlaczego chcesz nierdzewny ? , nie lepiej emaliowany, lub ocynkowany. Cena ok 500 - 700 zł w zależności jaka wielkość 100L, 120L, 140 litrów . Gwarancja chyba 3lata .

0
  • #24 27 Mar 2012 22:05
    endless
    Poziom 10  

A właśnie co producenci proponują aby uchronić się przed rdzą ile to może wytrzymać i co jest najlepsze

0
  • #25 27 Mar 2012 22:25
    jofa-j1
    Poziom 16  

Kiedyś kupiłem boijler ocynkowany 120 l. z wężownicą, producent chyba ze Słupska. Po 3 latach przerdzewiał, byłem bez gwarancji i ciepłej wody. Kupiłem 140 litrowy, dwupłaszczowy, izolowany, emaliowany z 3 letnią gwarancją. Szybko się nagrzewa, wolno się studzi, mam ciepłą wodę, zapomniałem o problemach. Jeżeli chcesz mieć spokój na długo zbytnio nie oszczędzaj. Powodzenia!

0
  • #26 28 Mar 2012 08:40
    mirrzo

Moderator na urlopie...

jofa-j1 napisał:
    Kiedyś kupiłem boijler ocynkowany 120 l. z wężownicą, producent chyba ze Słupska. Po 3 latach przerdzewiał, byłem bez gwarancji i ciepłej wody. Kupiłem 140 litrowy, dwupłaszczowy, izolowany, emaliowany z 3 letnią gwarancją. Szybko się nagrzewa, wolno się studzi, mam ciepłą wodę, zapomniałem o problemach. Jeżeli chcesz mieć spokój na długo zbytnio nie oszczędzaj. Powodzenia!

I wymieniaj anodę, zgodnie z zaleceniami każdego producenta.

0
  • #27 28 Mar 2012 21:39
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

mirrzo napisał:
    jofa-j1 napisał:

I wymieniaj anodę, zgodnie z zaleceniami każdego producenta.

Wymiana anody co 6 miesięcy bo inaczej po gwarancji . W ten sposób kolega stracił gwarancje na bojler bo nie miał wymienionej anody ani paragonu od kupna anody .

0
  • #28 28 Mar 2012 22:20
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Zalecenia są: raz w roku

0
  • #29 28 Mar 2012 22:48
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

mirrzo napisał:
    Zalecenia są: raz w roku

Być może mnie tak kolega opowiadał , miał taki przypadek kupił bojler [chciał ulokować kasę w materiale ] bo budował dom i ten bojler przeleżał ok 12 mies nie podłączony bo w tym domu nie miał wody stan surowy . Podłączono jemu wodę do domu i wtedy podłączył bojler do sieci .Po ok 6 mieś z bojlerem coś się zaczęło dziać i wezwał serwis i się okazało ze nie ma zaworu kierunkowego na zasilaniu , oraz zaczęło z bojlera cieknąć . Serwis zażyczył sobie gwarancje i dokumenty kupna itp, i się okazało ze miał wymienić Anodę a nie wymienił ani nie miał paragonu ze kupił na wymianę . Podpierał się dokumentami ze w tym domu nie miał wody ze wodę ma od 6-7 mieś dopiero . Fachowcy mu powiedzieli w końcu ze ten bojler mógł być użytkowany w innym domu np, u teściowej obok i teraz go przeniósł do swojego domu :cry: . Tak to jest kupować na zapas a gwarancja leci :D , podaje to jako ciekawostkę :D .

0
  • #30 29 Mar 2012 00:23
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Ta. Bo to producent narzuca warunki gwarancji i je respektuje. Klientowi pozostaje je zaakceptować, lub nie.

0